Bieler Lauftage 1999 - nach Ortschaft "N"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
H/M50       22. Töngi Urs                           49 Nänikon                     1:47.36,7     31.09,8  (4854)  
H/M50       17. Corradini Pietro                    45 Neuchâtel                   1:40.38,6     24.11,7  (4539)  
TS3/MH       3. Flück Patrick                       73 Neuchâtel                  11:05.15,4   3:12.36,9  (2510)  
100/MP      29. CPL Hurni Laurent, Neuchâtel        59 Les Chevrons I             15:47.47,1   8:08.44,6  (2201)  
100/M30      1. Jaunin Marc-Henri                   68 Neuchâtel                   7:09.23,2       -----  (1592)  
100/MH      32. LT Lorenz Cedric                    75 Neuchâtel                  11:30.06,9   3:23.28,3   (709)  
H/M35       29. Morgenthaler Heinz                  62 Neuchâtel                   1:39.45,0     22.51,2  (4644)  
100/MJ       6. Ong Gregory                         ?? Neuchâtel                  15:38.03,1   4:59.58,3  (1207)  
H/MH         1. Perroud Yvan                        73 Neuchâtel                   1:16.59,1       -----  (2656)  
H/MH        38. Rengnet Eric                        72 Neuchâtel                   1:53.17,3     36.18,2  (4661)  
K/M3         5. Streiff Randy                       90 Neuchâtel                      4.13,5      0.42,9  (6106)  
H/M60        1. Maag Heinz                          39 Neuenegg                    1:32.06,1       -----  (2605)  
H/M35        2. Weissmüller Markus                  60 Neuenegg                    1:18.08,3      1.14,5  (4696)  
100/M60     99. Poznicek Armin                      37 Neuenhof                   19:13.11,6  10:15.27,3  (2577)  
100/M40    172. Streuli Ruedi                       55 Neuenkirch                 13:27.21,4   5:55.43,4  (2077)  
H/M30       29. Baum Christian                      68 Nidau                       1:36.24,9     21.27,8  (4544)  
100/M60     92. Beuchat Jean-Pierre                 39 Nidau                      18:03.56,5   9:06.12,2  (1217)  
100/M60     79. Birrer Bruno                        39 Nidau                      16:43.05,6   7:45.21,3  (1390)  
TS1/MH       3. Blösch Pascal                       73 Nidau                       3:59.16,5      5.28,5  (1394)  
K/M4        10. Brechbühl Claude                    88 Nidau                          4.12,4      0.46,9  (6002)  
TS2/M45      2. Ganz Konrad                         53 Nidau                       5:32.42,7      2.56,2   (118)  
TS1/MH       9. Gusset Christophe                   73 Nidau                       4:43.02,5     49.14,5  (2592)  
V/WH        16. Hirschi Regina                      74 Nidau                       1:01.00,0     21.10,0  (5424)  
H/M35       19. Hönger Andreas                      60 Nidau                       1:32.56,4     16.02,6  (4520)  
K/M3         7. Hostettler Christoph                ?? Nidau                          4.18,5      0.47,9  (6132)  
K/M2        12. Hostettler Olivier                  91 Nidau                          2.14,4      0.24,7  (6131)  
V/M30        1. Knuchel Martin                      65 Nidau                         33.38,1       -----  (5363)  
V/M35       25. Lötscher Dominique, Nidau           64 Biella 4                      52.15,0     16.18,4  (5563)  
V/M35       29. Ramensperger Hanspeter, Nidau       62 Berner Kantonalbank 1         55.13,7     19.17,1  (5540)  
K/F4         1. Roemer Melissa                      88 Nidau                          3.53,5       -----  (6038)  
K/M2         7. Römer Robin                         91 Nidau                          2.09,0      0.19,3  (6039)  
V/W35        7. Schafer Nicole, Nidau               61 Fun Runer                     56.26,9     10.19,6  (5526)  
V/M35        9. Schafer Peter, Nidau                61 Fun Runer                     43.09,1      7.12,5  (5527)  
V/M45       24. Schneider Werner, Nidau             52 Brodbeck 2                  1:02.20,6     23.58,1  (5040)  
K/M2         1. Spycher Nicolas                     91 Nidau                          1.49,7       -----  (6050)  
K/F2         8. Spycher Sarah                       92 Nidau                          2.26,5      0.36,3  (6051)  
V/M30       11. Spycher Thomas                      67 Nidau                         51.52,1     18.14,0  (5022)  
K/M2        11. Zaugg Nik                           91 Nidau                          2.13,3      0.23,6  (6115)  
K/M1         3. Zaugg Tim                           93 Nidau                          2.37,7      0.49,4  (6114)  
V/MJ        15. Zimmermann Markus                   80 Nidau                         47.42,2      9.50,4  (5375)  
100/M45     10. Boesiger Walter                     54 Niederbipp                  9:00.36,3     58.33,7    (48)  
M/M50       14. Stocker Xaver                       48 Niederbipp                  4:03.03,7     51.28,3  (4030)  
M/M35       11. Dettwiler Andi                      62 Niederdorf                  3:21.26,7     32.10,3  (4069)  
100/M50     85. Gerber Fritz                        48 Niedergösgen               12:36.14,8   3:41.25,7  (1501)  
100/W45     29. Gerber Marianne                     54 Niedergösgen               18:22.57,7   7:49.02,1  (3542)  
100/M45    201. Hagmann Othmar                      53 Niedergösgen               15:48.28,0   7:46.25,4  (1289)  
TS2/M30     10. Riedi Thomas                        65 Niederhasli                 8:02.40,7   3:36.51,4  (2523)  
100/M35     34. Gygli Walter                        61 Niederlenz                  9:16.42,5   2:26.46,8  (1532)  
V/M35        7. Tillmann Theodor, Niederried b. Kal 63 UBS Team Seeland              42.11,7      6.15,1  (5512)  
100/M50     62. Müller Markus                       46 Niederrohrdorf             11:42.02,8   2:47.13,7   (582)  
100/M55      9. Joss Alfred                         42 Niederwangen BE             9:45.10,3   1:07.15,8  (2253)  
M/MH        11. Ruppen Thomas                       75 Niederwangen BE             3:45.33,6   1:03.40,8  (4307)  
100/M30     48. Flury Urs                           69 Niederwil SO               11:21.07,4   4:11.44,2  (1480)  
100/M40      3. Fatton Christian                    59 Noiraigue                   7:39.42,9      8.04,9  (1463)  
M/M40       30. Campora Luigi                       58 Novaggio                    3:58.49,3   1:17.19,9  (4064)  
H/M35       11. Buser Thomas                        63 Nuglar                      1:23.49,6      6.55,8  (4522)  
H/W30        9. Wey Mirjam                          65 Nuglar                      1:54.54,3     27.44,9  (4941)  
V/W35        3. Meyer Hanni                         64 Nunningen                     54.07,6      8.00,3  (5426)  
100/W40     24. Müller Liliane                      55 Nunningen                  16:31.52,3   7:43.18,9  (3505)  
H/MH        23. Brönnimann Rudolf                   ?? Nussbaumen b.Baden          1:35.20,3     18.21,2  (4596)  
100/M50    126. Porchet Fernand                     46 Nyon                       14:40.45,9   5:45.56,8  (1268)  
M/M50       16. Raimann Armin                       46 Nyon                        4:29.01,5   1:17.26,1  (4110)  
100/M50     52. Talleri Serge                       45 Nyon                       11:24.27,3   2:29.38,2   (629)  

Total 63



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.