Bieler Lauftage 1999 - nach Ortschaft "F"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V/W30        4. Oetterli Monika                     66 Fahrweid                      55.36,3      5.42,6  (5428)  
100/M75      4. Rau Theophil                        24 Fahrweid                   16:20.03,6   3:40.05,4  (1194)  
100/M35    115. Hunziker Urs                        61 Fällanden                  12:20.24,2   5:30.28,5  (1577)  
100/M30      8. Baumgartner Hansueli                66 Fankhaus (Trub)             9:15.11,9   2:05.48,7  (2297)  
100/M30     83. Schmid Bruno                        68 Fehraltorf                 13:36.03,8   6:26.40,6  (1193)  
100/M45     62. Zahler Markus                       54 Fehraltorf                 10:36.33,1   2:34.30,5   (551)  
H/MJ         5. Bührer Stefan                       83 Felben-Wellhausen           1:30.09,9      5.36,2  (4598)  
100/M35    129. Hunziker Joerg                      64 Feldbrunnen                12:42.44,9   5:52.49,2   (635)  
H/M50        2. Dutoit René                         49 Fey                         1:23.41,0      7.14,1  (4605)  
100/M40    185. Lampert Reto                        55 Fideris                    14:07.48,0   6:36.10,0  (1138)  
H/MH         3. Hofmann Reto                        73 Finsterhennen               1:18.25,5      1.26,4  (2635)  
100/M45    169. Langenegger Ernst                   54 Finstersee                 13:44.30,4   5:42.27,8  (1064)  
M/MH         3. Hagenbuch Dani                      71 Fislisbach                  2:54.36,6     12.43,8  (4005)  
100/M40     76. Isler Bruno                         59 Fislisbach                 10:26.43,0   2:55.05,0  (1585)  
100/M35     79. Jungo Roger                         60 Flamatt                    10:56.19,4   4:06.23,7   (650)  
100/M40     78. Probst Markus                       57 Flamatt                    10:28.26,2   2:56.48,2  (1733)  
TS1/M35     24. Baumgartner Elmar                   63 Flawil                      7:15.12,2   4:11.08,2  (1943)  
TS1/M40     17. Pfeffer Peter                       58 Flawil                      7:14.52,1   3:54.07,8  (1977)  
TS2/M35     18. Schilliger Josef                    60 Flawil                     11:55.21,8   7:15.28,0  (1262)  
100/M30     64. Egli Daniel                         67 Fontainemelon              12:09.20,9   4:59.57,7  (2550)  
100/MH      70. CPL Neuhaus Sully                   75 Fontainemelon              14:40.15,2   6:33.36,6  (1938)  
100/M35     58. Di Natale Patrick                   60 Forel (Lavaux)             10:14.55,1   3:24.59,4  (1441)  
100/M30     32. Genton Jean-Marc                    66 Forel (Lavaux)             10:23.14,0   3:13.50,8  (1500)  
TS3/M35      2. Habegger Beat                       64 Fraubrunnen                 6:44.06,6     44.56,0    (21)  
100/M50    157. Bozkaya Kemal                       45 Frauenfeld                 18:23.09,1   9:28.20,0  (1304)  
100/M45    203. Rupp Fritz                          52 Frauenfeld                 15:51.39,5   7:49.36,9  (1101)  
TS1/MH      10. Haubenschmid Daniel                 74 Freidorf TG                 4:45.13,2     51.25,2  (1547)  
100/M50    122. Losey Andre                         45 Fribourg                   14:23.54,1   5:29.05,0  (1140)  
H/W35        1. Roggo Esther                        62 Fribourg                    1:43.18,4       -----  (4933)  
100/M30     43. Spicher Alain                       69 Fribourg                   11:09.43,8   4:00.20,6  (2559)  
V/MH        18. Kocher André                        71 Frieswil                      49.08,6     13.54,4  (5281)  
M/W45        2. Binz Ursula                         53 Frutigen                    4:22.12,2     24.47,9  (4407)  
100/M40    205. Bottinelli Daniel                   57 Frutigen                   15:37.26,8   8:05.48,8  (1399)  
H/M35       27. Heiniger Peter                      64 Frutigen                    1:38.45,5     21.51,7  (4556)  
V/WJ         2. Lauber Damaris                      84 Frutigen                      48.19,5      3.47,9  (5315)  
100/M35    180. Zurbrügg Erich                      60 Frutigen                   17:42.15,7  10:52.20,0  (2383)  
100/M35     14. Dubach Hans                         60 Fulenbach                   8:31.39,3   1:41.43,6    (32)  
100/M40     10. Ehrenbolger Josef                   57 Fulenbach                   8:39.09,8   1:07.31,8   (510)  
TS1/M45      6. Wyss Theo                           53 Fulenbach                   3:43.36,6     45.06,9  (2469)  

Total 39



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.