Bieler Lauftage 1999 - nach Ortschaft "D"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
100/M40     14. Schacher Christian                  55 Däniken SO                  8:48.34,7   1:16.56,7  (2544)  
M/MM         2. Kpl Hürzeler Thomas, Därligen       ?? Suisse                      2:41.07,6      2.13,4  (5822)  
100/M55    118. Kofmel Anton                        43 Deitingen                  17:14.07,9   8:36.13,4  (1261)  
K/M4         1. Molliet Laurent                     87 Delémont                       3.25,5       -----  (6024)  
V/W30        6. Müller Veronique                    69 Delémont                    1:00.55,1     11.01,4  (5378)  
V/M55        1. Rato Angelo                         42 Delémont                      41.56,1       -----  (5318)  
TS2/M40     14. Flüeli Kurt                         55 Derendingen                 7:09.40,1   2:27.03,6  (1001)  
100/M35    178. Schweizer Hugo                      62 Dielsdorf                  17:23.15,9  10:33.20,2  (1347)  
TS3/M45      1. Wälti Hermann                       51 Dielsdorf                   9:31.56,7       -----  (1912)  
K/F2         9. Moser Fabienne                      92 Diessbach b.Büren              2.28,5      0.38,3  (6118)  
K/F1        11. Moser Pascale Manuela               95 Diessbach b.Büren              3.58,8      1.46,6  (6119)  
100/W50      1. Rossel Ilvia                        48 Diessbach b.Büren          10:41.24,4       -----  (2055)  
V/M65        1. Brönnimann Heinz                    31 Dieterswil                    47.46,4       -----  (5020)  
100/W50      7. Bleuler Therese                     48 Dietikon                   11:53.19,2   1:11.54,8   (423)  
TS2/M40      7. Bührer Beat                         59 Dietikon                    5:56.38,2   1:14.01,7  (2070)  
TS1/W35      1. Ineichen Erna                       64 Dietikon                    3:31.28,6       -----  (3551)  
100/M40    143. Landtwing Martin                    57 Dietlikon                  12:08.04,4   4:36.26,4  (1150)  
100/M35     31. Langhein Bernd                      60 Dornach                     9:13.23,9   2:23.28,2  (2582)  
M/M45        6. Zimmermann Herbert                  51 Döttingen                   3:35.07,5     17.05,7  (4152)  
TS1/W40      2. Ebinger Doris                       59 Dotzigen                    4:07.00,0     16.34,9  (3537)  
H/M30       28. Schaller Beat                       65 Dotzigen                    1:36.03,2     21.06,1  (4558)  
H/M30       17. Gerber Daniel                       67 Dübendorf                   1:29.30,0     14.32,9  (4617)  
M/M50       12. Huster Josef                        46 Dübendorf                   4:01.56,1     50.20,7  (2667)  
TS1/MH       5. Jacober Roger                       76 Dübendorf                   4:02.44,7      8.56,7  (1588)  
100/M30     81. Nater Martin                        65 Dübendorf                  13:20.14,3   6:10.51,1  (1005)  
100/M35     62. Aebischer Waldemar                  62 Düdingen                   10:18.00,4   3:28.04,7   (542)  
V/W40        2. Kaltenrieder Margrit                56 Düdingen                      48.46,6      3.31,9  (5404)  
H/M35        8. Egli Markus                         61 Duillier                    1:23.11,8      6.18,0  (4875)  
TS1/M35     14. Schenker Erhard                     61 Dulliken                    4:51.45,5   1:47.41,5  (2438)  

Total 29



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.