Bieler Lauftage 1999 - nach Ortschaft "A"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
100/WH       6. Weber Brigitte                      75 Aadorf                     12:54.12,9   4:39.38,2  (3597)  
M/MH        19. Bräuchi Marc                        71 Aarau                       4:21.30,8   1:39.38,0  (4063)  
100/M40    102. Gerber Daniel                       57 Aarau                      10:52.44,4   3:21.06,4  (2560)  
M/MH        18. Gerber Tobias                       71 Aarau                       4:21.28,7   1:39.35,9  (4079)  
TS1/W40      4. Maurer Arlette                      55 Aarau                       6:58.54,5   3:08.29,4  (2318)  
TS1/M50     17. Mumenthaler Peter                   46 Aarau                       6:58.54,7   3:29.14,2  (1693)  
100/M50     46. Stähli Werner                       48 Aarau                      11:12.28,4   2:17.39,3   (643)  
H/M60        9. Winkenbach Kurt                     39 Aarau                       1:58.11,0     26.04,9  (2630)  
H/MH         5. Andres Peter                        70 Aarberg                     1:24.03,7      7.04,6  (2643)  
100/M60     59. Fischer Heinrich                    37 Aarberg                    14:39.18,6   5:41.34,3  (1115)  
V/WH        12. Gnägi Denise                        72 Aarberg                       56.25,3     16.35,3  (5421)  
V/M35       20. Gruber Peter, Aarberg               62 Credit Suisse 1               47.31,4     11.34,8  (5502)  
TS3/MH       6. Krähenbühl Roger                    70 Aarberg                    15:01.47,4   7:09.08,9  (1969)  
100/MH      95. Peter Ralph                         78 Aarberg                    17:21.19,9   9:14.41,3  (1723)  
V/M55        3. Pfäffli Hans, Aarberg               44 UBS Team Seeland              47.22,0      5.25,9  (5511)  
100/MH      94. Zinni Andreas                       78 Aarberg                    17:21.16,9   9:14.38,3  (1926)  
H/M35       13. Zwahlen Rolf                        63 Aarberg                     1:27.06,3     10.12,5  (4695)  
V/MH        11. Zurbrügg Lukas                      79 Achseten                      41.32,1      6.17,9  (5313)  
TS2/W30      3. Bärtschi Beatrice                   65 Adelboden                   5:54.42,7     52.16,2   (408)  
100/M35    130. Glarner Erich                       62 Adelboden                  12:43.47,0   5:53.51,3  (2351)  
TS2/M40      6. Gugger Peter                        57 Adelboden                   5:44.45,6   1:02.09,1  (2266)  
V/MJ         9. Ingold Simon                        82 Adelboden                     44.48,4      6.56,6  (5094)  
V/WH         5. Josi Marlene                        72 Adelboden                     45.42,9      5.52,9  (5314)  
100/M50     50. Oester Hanspeter                    46 Adelboden                  11:22.29,1   2:27.40,0   (530)  
V/M50        1. Schmid Robert                       46 Adelboden                     40.27,4       -----  (5070)  
M/M45       17. Häfliger Bruno                      50 Adligenswil                 4:06.08,0     48.06,2  (4089)  
M/M45       10. Keel Arthur                         52 Adligenswil                 3:44.06,5     26.04,7  (4093)  
100/M50     89. Leitz Peter                         46 Adligenswil                12:40.30,4   3:45.41,3  (1651)  
M/M45       11. Schaffhuser Beat                    51 Adligenswil                 3:47.45,2     29.43,4  (4120)  
100/M35     20. Ott Thomas                          62 Adliswil                    8:45.02,3   1:55.06,6  (1715)  
V/MJ         2. Hirsbrunner Roland                  82 Aegerten                      38.18,4      0.26,6  (5293)  
H/W60        1. Kempf Heidi                         39 Aegerten                    2:29.37,5       -----  (4806)  
V/M45       22. Schönbächler René                   51 Aegerten                      58.52,4     20.29,9  (5074)  
V/M45       17. Zingg Willy                         50 Aegerten                      53.50,4     15.27,9  (5078)  
100/M35     23. Althaus Rolf                        62 Aesch BL                    8:48.06,6   1:58.10,9  (2551)  
TS2/MH      13. Eichmann Marc                       79 Aesch BL                    9:24.40,4   4:16.36,0  (1450)  
100/M50     79. Flück Heinz                         47 Aesch BL                   12:25.04,2   3:30.15,1    (93)  
TS1/WH       1. Fretz Nadine                        73 Aesch BL                    4:19.55,4       -----  (2343)  
M/M45        3. Germann Alfred                      52 Aesch BL                    3:23.33,8      5.32,0  (4003)  
TS2/MH      15. Ziegler Martin                      76 Aesch BL                    9:42.47,0   4:34.42,6  (1920)  
100/M50    156. Ziegler Peter                       48 Aesch BL                   18:22.47,7   9:27.58,6  (1921)  
H/M35        6. Zuber Stefan                        62 Aesch BL                    1:22.18,2      5.24,4  (4693)  
100/M50    135. Affeltranger Dölf                   47 Affoltern am Albis         15:35.06,4   6:40.17,3  (1363)  
100/M65     27. Lombardi Ilario                     34 Airolo                     16:08.52,6   5:39.20,4  (1249)  
100/M35    166. Guex Patrick                        62 Allaman                    15:51.50,4   9:01.54,7  (1097)  
M/M30       33. Bulloni Lukas                       68 Allschwil                   3:57.43,5   1:01.48,8  (4343)  
H/M50       13. Perret Raymond                      47 Allschwil                   1:37.40,1     21.13,2  (4655)  
TS2/M35     16. Vogler Alois                        61 Alpnach Dorf               11:12.48,1   6:32.54,3  (1883)  
M/M60        3. Zurfluh Franz                       38 Alpnach Dorf                4:01.07,8     18.21,3  (4033)  
100/M40     33. Forster Rene                        56 Altbüron                    9:34.48,3   2:03.10,3  (2085)  
100/M55     46. Schneider Rudolf                    43 Ammerzwil BE               11:28.29,2   2:50.34,7   (608)  
100/M40      8. Alefsen Götz                        59 Amriswil                    8:22.58,2     51.20,2    (36)  
100/M30     58. Gehrig Peter                        65 Amriswil                   11:47.57,6   4:38.34,4  (1017)  
TS2/M35     14. Pfeffer Kurt                        62 Amriswil                   11:10.22,5   6:30.28,7  (1976)  
100/M55      1. Fischer Josef                       43 Anglikon                    8:37.54,5       -----    (66)  
100/MH       1. Knechtle Iwan                       71 Appenzell                   8:06.38,6       -----  (1619)  
100/M45     34. Gubser Peter                        51 Arbon                       9:55.23,0   1:53.20,4  (2558)  
TS2/WH       3. Rüegg Iris                          74 Arbon                      11:10.22,6   4:29.51,0  (2498)  
M/M45       29. Bütikofer Hans                      54 Arch                        5:15.00,5   1:56.58,7  (4048)  
TS1/M30      3. Gutknecht Adrian                    69 Arch                        3:35.25,8     20.43,1  (1959)  
TS2/MH       4. Kaufmann Reto                       74 Arch                        6:44.11,6   1:36.07,2  (1607)  
M/M40        5. Schwab Werner                       56 Arch                        3:08.15,5     26.46,1  (4344)  
TS1/M35     16. Steinacher Rene                     63 Arlesheim                   5:05.12,6   2:01.08,6  (2482)  
H/M45        4. Kueng Urs                           52 Arth                        1:25.31,2      3.59,4  (4833)  
H/MJ         1. Küng Adrian                         84 Arth                        1:24.33,7       -----  (4832)  
100/M45    178. Ecuyer Guy C/O Credit Suisse        52 Arzier                     14:17.35,8   6:15.33,2  (1074)  
100/M40    228. Regli Martino                       57 Ascona                     21:58.07,4  14:26.29,4  (2453)  
M/M40       14. Lauper Eric                         57 Athenaz (Avusy)             3:28.00,3     46.30,9  (4880)  
100/M40    182. Schulz Stefan                       58 Attelwil                   13:59.10,6   6:27.32,6  (1816)  
100/M45     57. Gerig Paul                          53 Attinghausen               10:30.44,7   2:28.42,1  (1502)  
100/M45     81. Good Ivo                            53 Au SG                      11:10.51,2   3:08.48,6  (1516)  
100/M40    210. Lanz Werner                         55 Auswil                     16:02.35,2   8:30.57,2  (1281)  
100/MH      10. Buser Alexis                        ?? Avully                      9:45.35,6   1:38.57,0  (1416)  
100/MH      17. Fallet Kim-Hoon                     72 Avully                     10:30.13,7   2:23.35,1  (1461)  
100/M65     35. Wuethrich Pierre                    34 Avully                     17:24.23,8   6:54.51,6  (1286)  

Total 75



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.