Bieler Lauftage 1999 - nach Name "Z"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
100/M40     69. Zach Ullrich                        56 D-Rödental                 10:17.37,7   2:45.59,7  (1913)  
100/M30     26. Zahler Andreas                      66 Uster                      10:03.50,5   2:54.27,3   (521)  
100/M45     62. Zahler Markus                       54 Fehraltorf                 10:36.33,1   2:34.30,5   (551)  
H/M40       19. Zahnd Werner                        58 Erlach                      1:41.54,1     20.08,3  (4691)  
100/W30     12. Zahner Myriam                       68 Brügg BE                   17:25.36,5   9:01.50,4  (2196)  
100/M50     39. Zahorovsky Herbert                  48 A-Wien                     10:37.55,3   1:43.06,2   (623)  
K/M1         2. Zangger Ivo                         93 Orpund                         2.04,1      0.15,8  (6085)  
100/M45     63. Zapka Wolfgang                      51 D-Nürtingen                10:44.23,3   2:42.20,7   (602)  
100/M45     70. Zappe Reinhard                      52 D-Iserlohn                 10:52.20,9   2:50.18,3  (1914)  
100/MP       1. SGTO Zarza Rodriguez Jose Luis, E-T 66 Espagna No 1                7:39.02,5       -----  (3818)  
V/M40       26. Zaugg Eduardo                       55 Limpach                     1:04.42,3     24.16,7  (5355)  
100/M30     78. Zaugg Markus                        67 Ueberstorf                 13:09.48,7   6:00.25,5  (1916)  
Klasse1     15. Zaugg Michaela, Biel/Bienne         93 Kinderturnen Satus Biel-O      3.01,5      0.46,9  (6517)  
K/M2        11. Zaugg Nik                           91 Nidau                          2.13,3      0.23,6  (6115)  
100/M55    103. Zaugg Peter                         43 Pfäffikon ZH               15:23.47,6   6:45.53,1  (1917)  
K/M1         3. Zaugg Tim                           93 Nidau                          2.37,7      0.49,4  (6114)  
100/M40     18. Zavolovsek Janez                    58 SLO-Velenje                 9:14.47,9   1:43.09,9   (152)  
M/MM        26. WO III Zawadzki Jaroslaw, PL        ?? Pologne                     4:45.17,6   2:06.23,4  (5808)  
H/M50       20. Zbinden Hans                        46 Spiegel b. Bern             1:45.33,2     29.06,3  (2679)  
100/M40    106. Zbinden Hans Ulrich                 59 Sugiez                     10:57.56,0   3:26.18,0  (1918)  
100/M45     51. Zbinden Marius                      50 St. Ursen                  10:25.54,6   2:23.52,0   (531)  
V/MJ        18. Zbinden Martin, Lengnau BE          80 BHM Ingenieure+Planer         48.37,2     10.45,4  (5524)  
100/M45     15. Zbinden Rolf                        52 Suhr                        9:23.46,6   1:21.44,0    (75)  
100/M40    114. Zbinden Rudolf                      58 Sangernboden               11:10.06,8   3:38.28,8   (563)  
H/M55       10. Zbinden Ueli                        44 Langnau am Albis            1:48.38,3     23.33,4  (4562)  
100/M40     47. Zdvorak Frantisek                   55 CZ-Praha 4                  9:46.55,9   2:15.17,9   (102)  
100/M55    105. Zecca Paolo                         42 Vallorbe                   15:31.10,5   6:53.16,0  (2565)  
100/M45     52. Zeig Willi                          53 D-Bensheim                 10:26.55,7   2:24.53,1  (2009)  
100/M55    114. Zeihe Siegfried                     43 D-Gütersloh                16:10.36,7   7:32.42,2  (1213)  
K/F3        10. Zeiher Corinna                      90 D-Löchgau                      4.49,7      1.03,2  (6062)  
100/M40    209. Zeiher Harald                       57 D-Löchgau                  16:01.22,4   8:29.44,4  (1919)  
TS2/MJ       1. Zeller Werner                       ?? D-Alfeld/Leine              7:21.57,0       -----  (1053)  
V/MJ        38. Zeltner Dani                        81 Jegenstorf                    59.58,4     22.06,6  (5110)  
100/W45     10. Zemp Karolina                       50 Ruswil                     12:26.42,4   1:52.46,8  (3600)  
M/M40       27. Zemp Michel                         55 Cham                        3:57.21,2   1:15.51,8  (4324)  
Klasse4      7. Zeray Neslihan, Biel/Bienne         88 Schule Sahligut Spycher S      5.14,3      1.04,8  (6543)  
V/M35       28. Zervas Theodor, Biel/Bienne         60 Biella 2                      55.07,9     19.11,3  (5556)  
V/MH         6. Zettel Martin                       72 Biel/Bienne                   38.48,3      3.34,1  (5383)  
100/M55     82. Zickler Rainer                      41 D-Mannheim                 13:24.22,8   4:46.28,3  (2344)  
TS2/MH      15. Ziegler Martin                      76 Aesch BL                    9:42.47,0   4:34.42,6  (1920)  
100/M50    156. Ziegler Peter                       48 Aesch BL                   18:22.47,7   9:27.58,6  (1921)  
100/M45    154. Ziegler Rudolf                      51 D-Marpingen                13:09.54,5   5:07.51,9  (1169)  
100/W30      4. Ziehli Sonja                        68 Lobsigen                   11:05.33,3   2:41.47,2   (413)  
100/W40      4. Zihlmann Patrizia                   59 Basel                      10:22.55,0   1:34.21,6  (3601)  
100/M60     73. Zimmerer Günter                     37 D-Malsch                   15:57.53,0   7:00.08,7  (1922)  
H/MH        33. Zimmermann Christian                73 St. Gallen                  1:44.50,7     27.51,6  (4692)  
M/M45        6. Zimmermann Herbert                  51 Döttingen                   3:35.07,5     17.05,7  (4152)  
TS2/M30      5. Zimmermann Ingo                     65 D-Berlin                    6:44.25,6   2:18.36,3  (1923)  
100/M35    144. Zimmermann Joerg                    60 Winterthur                 13:26.23,6   6:36.27,9   (688)  
100/M35     35. Zimmermann Jürg                     61 Uster                       9:18.02,4   2:28.06,7  (1924)  
V/MJ        15. Zimmermann Markus                   80 Nidau                         47.42,2      9.50,4  (5375)  
M/M40       38. Zimmermann Paul                     59 Magden                      4:30.07,6   1:48.38,2  (4028)  
100/M45    187. Zimmermann Peter                    50 Basel                      15:03.49,0   7:01.46,4  (2536)  
100/MH      55. Zimmermann Raymond                  76 Thalwil                    13:25.09,0   5:18.30,4  (1997)  
100/M35    173. Zingg Christoph                     62 Bever                      16:43.40,2   9:53.44,5  (1925)  
V/M45       17. Zingg Willy                         50 Aegerten                      53.50,4     15.27,9  (5078)  
100/MH      94. Zinni Andreas                       78 Aarberg                    17:21.16,9   9:14.38,3  (1926)  
H/M40       20. Ziörjen Horst                       58 Laupen BE                   1:43.51,6     22.05,8  (4699)  
V/W40        3. Ziörjen Regula                      59 Laupen BE                     54.26,9      9.12,2  (5435)  
100/MH      52. Zipperle Mark                       73 Bern                       13:06.00,6   4:59.22,0  (2522)  
100/M35      8. Zischg Robert                       63 Versoix                     8:08.42,7   1:18.47,0  (2388)  
100/M50    145. Zitterli Kurt                       47 St. Niklaus                17:13.47,7   8:18.58,6  (2150)  
100/MP      12. Zmazek Jozef, CRO                   ?? Croatia                     9:49.59,0   2:10.56,5  (3850)  
TS2/MH       6. Zoller Daniel                       73 Biel/Bienne                 7:36.00,0   2:27.55,6  (2029)  
TS2/M40      1. Zöller Paul                         57 D-Großheubach               4:42.36,5       -----    (46)  
V/MJ        23. Zolliger Micha                      81 Laupen BE                     49.22,3     11.30,5  (5111)  
100/W40     22. Zollitsch Anita                     55 D-Plüderhausen             15:55.51,0   7:07.17,6  (2294)  
100/M45    190. Zollitsch Franz                     53 D-Plüderhausen             15:21.47,2   7:19.44,6  (2296)  
100/W55     11. Zollmann Marie                      41 D-Siegen                   15:57.21,5   5:18.51,4  (3602)  
100/M50    110. Zorn Friedrich                      48 D-Ansbach                  13:44.21,2   4:49.32,1  (1023)  
100/M55     40. Zschiesche Konrad                   41 D-Otzberg Oberkl.          11:20.55,4   2:43.00,9  (2036)  
100/M50     25. Zuber Jörg                          46 Ringgenberg BE             10:06.21,3   1:11.32,2    (97)  
H/M35        6. Zuber Stefan                        62 Aesch BL                    1:22.18,2      5.24,4  (4693)  
TS2/MH      20. Zuberbühler Stefan                  75 Oberägeri                  10:45.29,4   5:37.25,0  (1928)  
100/W50     19. Zucchi Wanda                        45 I-Milano                   20:13.22,1   9:31.57,7  (3519)  
100/M30    123. Zuerrer Beat                        66 Horgen                     20:18.13,0  13:08.49,8  (2230)  
100/M60     35. Zuffo Sergio                        36 Zürich                     12:13.16,4   3:15.32,1   (699)  
TS1/M40      2. Zumoberhaus Marcel                  59 Raron                       3:21.52,7      1.08,4  (2472)  
100/M35    179. Zurbriggen Dominik                  62 Saas Fee                   17:29.04,9  10:39.09,2  (1929)  
H/MH         4. Zurbrügg Aaron                      72 Schüpfen                    1:23.34,1      6.35,0  (4694)  
100/M35    180. Zurbrügg Erich                      60 Frutigen                   17:42.15,7  10:52.20,0  (2383)  
V/MH        11. Zurbrügg Lukas                      79 Achseten                      41.32,1      6.17,9  (5313)  
100/W40     30. Zurbrügg Regina                     58 Krauchthal                 19:40.56,7  10:52.23,3  (3603)  
V/WH        13. Zurbrügg Yvone                      72 Schüpfen                      58.12,2     18.22,2  (5433)  
H/M30       16. Zürcher Frédéric                    68 Biel/Bienne                 1:29.20,1     14.23,0  (2653)  
100/MJ       2. Zürcher Samuel                      80 Biberist                   12:42.57,4   2:04.52,6  (1931)  
M/M60        3. Zurfluh Franz                       38 Alpnach Dorf                4:01.07,8     18.21,3  (4033)  
100/M40    125. Zwahlen Jürg                        58 Port                       11:33.43,6   4:02.05,6   (645)  
100/M40    195. Zwahlen Markus                      59 Schwarzenburg              14:42.28,8   7:10.50,8  (1209)  
H/M35       13. Zwahlen Rolf                        63 Aarberg                     1:27.06,3     10.12,5  (4695)  
H/W30       10. Zwyssig Valerie                     65 Baar                        1:57.55,1     30.45,7  (4819)  



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.