Bieler Lauftage 1999 - nach Name "R"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TS1/W45      2. Rabe Anne                           52 D-Wiefelstede               6:13.59,9   1:30.04,3  (3572)  
100/W45     22. Rabe Heinz-Otto                     54 D-Wiefelstede              14:24.26,8   3:50.31,2  (2023)  
100/M45     89. Rabenhorst Peter                    53 D-Berlin                   11:20.40,2   3:18.37,6  (1737)  
100/M45     25. Rachowski Rainer                    52 D-Staufenberg               9:43.45,7   1:41.43,1   (519)  
100/M50     75. Racine Michel                       49 F-Mandeure                 12:09.56,8   3:15.07,7  (2182)  
100/M40    206. Radwon Karl-Heinz                   58 D-Duisburg                 15:37.42,3   8:06.04,3  (1738)  
TS2/M55      5. Rähmer Hans-Jörg                    42 D-Filderstadt               7:55.44,2   2:40.27,9  (2091)  
M/M50       16. Raimann Armin                       46 Nyon                        4:29.01,5   1:17.26,1  (4110)  
100/MP      11. Rakipovic Elvir, CRO                ?? Croatia                     9:49.57,9   2:10.55,4  (3849)  
TS1/MJ       7. Ramelli Heiko                       80 Savognin                    6:54.57,9   3:11.44,3  (2466)  
V/M35       29. Ramensperger Hanspeter, Nidau       62 Berner Kantonalbank 1         55.13,7     19.17,1  (5540)  
100/M45     23. Ramsauer Hans-Peter                 51 Waldstatt                   9:39.17,7   1:37.15,1    (80)  
100/MH     102. Ramseier Roland                     77 Münchenbuchsee             17:41.53,5   9:35.14,9  (1739)  
V/M40       17. Ramseyer Francis, Biel/Bienne       56 Biella 1                      52.14,8     11.49,2  (5551)  
V/M45       13. Rämy Beat, Ostermundigen            53 Biella 2                      52.15,8     13.53,3  (5554)  
H/W40        6. Rämy Elsbeth                        55 Moosseedorf                 2:03.36,1     24.32,7  (4911)  
V/M35       10. Rämy Hugo, Gurmels                  64 Credit Suisse 2               43.12,0      7.15,4  (5507)  
K/M5         5. Rämy Stefan                         85 Pieterlen                      8.24,9      1.03,6  (6064)  
100/M55     19. Ranta Walter                        40 D-Brunsbüttel              10:27.02,8   1:49.08,3  (2060)  
100/M30     87. Rapp Gernot                         65 D-Villingen-Schwenningen   13:44.45,2   6:35.22,0  (1740)  
100/M35     68. Raschid Andreas                     64 D-Filderstadt              10:30.56,6   3:41.00,9  (2146)  
100/M40    148. Raselli Moreno                      59 Poschiavo                  12:15.26,5   4:43.48,5  (1742)  
TS1/M70      1. Ratageb Eugen                       29 D-Stuttgart                 6:15.25,4       -----  (2131)  
V/M55        1. Rato Angelo                         42 Delémont                      41.56,1       -----  (5318)  
TS1/W40      3. Rau Friederike                      56 D-München                   4:43.29,1     53.04,0  (3573)  
100/M75      4. Rau Theophil                        24 Fahrweid                   16:20.03,6   3:40.05,4  (1194)  
100/M45     73. Rauh Johann                         50 D-München                  10:56.47,3   2:54.44,7   (566)  
100/M35    114. Rauhut Joachim                      63 D-Neuhausen                12:16.08,2   5:26.12,5  (2269)  
100/M50     40. Raut Wieslaw                        48 PL-Bydgoszcz               10:48.04,8   1:53.15,7  (1743)  
100/M40    192. Ravlen Rudi                         56 SLO-Velenje                14:34.24,7   7:02.46,7   (724)  
Klasse1      8. Rawyler Adrien, Biel/Bienne         93 Kinderturnen Satus Biel-O      2.40,5      0.25,9  (6512)  
100/M55     49. Rebetez Raymond                     44 St. Moritz                 11:35.01,2   2:57.06,7  (1011)  
H/W45        3. Rebmann Susi                        52 Liestal                     1:39.20,5      8.08,0  (5352)  
100/W55      2. Rebstock Christa                    43 D-Altstaedten/Allgaeu      10:52.39,5     14.09,4   (418)  
100/M60     14. Rebstock Hans-Dieter                39 D-Altstaedten/Allgaeu      10:49.07,5   1:51.23,2    (88)  
TS1/M55      9. Rechsteiner Erich                   42 Grenchen                    6:51.35,6   2:17.39,8  (2047)  
100/MH      14. Rechsteiner Stefan                  77 Uster                      10:17.26,8   2:10.48,2  (1744)  
100/M40     38. Reddmann Gerhard                    59 D-Bellheim                  9:37.40,7   2:06.02,7  (1745)  
100/M60      6. Reeh Klaus                          39 D-München                  10:11.28,0   1:13.43,7   (134)  
100/W50     11. Regez Marlis                        48 Bern                       13:15.31,8   2:34.07,4  (2568)  
H/M50        4. Regez Raymond                       46 Murten                      1:29.32,6     13.05,7  (4660)  
100/WH       9. Regez Sandra                        72 Steffisburg                13:15.31,6   5:00.56,9  (2571)  
100/M40    228. Regli Martino                       57 Ascona                     21:58.07,4  14:26.29,4  (2453)  
M/M60        6. Reh Hubertus                        35 D-Bad Krozingen             4:34.55,5     52.09,0  (4340)  
M/M30        9. Reich Elias                         65 Burgdorf                    3:23.48,2     27.53,5  (4111)  
100/W40     18. Reichel Ulla                        55 D-Ludwigshafen             14:49.44,4   6:01.11,0  (3501)  
V/WJ         8. Reichenwallner Rea, Biel/Bienne     ?? FDP Tutti Fruti             1:09.41,8     25.10,2  (5307)  
V/WJ        11. Reichenwallner Trudi, Biel/Bienne   ?? FDP BE Gruppe Jogger        1:11.30,5     26.58,9  (5296)  
100/M40    155. Reimann Stefan                      57 D-Offenbach-Hundheim       12:33.01,8   5:01.23,8  (1748)  
100/M45     91. Reinecke Heiner                     54 D-Kropp                    11:25.58,7   3:23.56,1  (1749)  
V/MJ        19. Reinhard Kaspar                     81 Stettlen                      48.52,7     11.00,9  (5102)  
100/M35    183. Reinhard Werner                     ?? D-Niedernberg              18:14.02,3  11:24.06,6  (1750)  
100/M60      1. Reinhardt Wolfgang                  39 D-Mainz                     8:57.44,3       -----  (2067)  
M/M30       36. Reinhart Thomas                     69 Biezwil                     4:56.23,4   2:00.28,7  (2666)  
100/M35    152. Reissmüller Martin                  60 D-Süßen                    13:59.48,2   7:09.52,5  (1752)  
K/M3        10. Reist Benjamin                      90 Bellmund                       4.37,0      1.06,4  (6034)  
K/M4        11. Reist Jonathan                      88 Bellmund                       4.37,6      1.12,1  (6035)  
K/F5         5. Reist Vera                          86 Bellmund                       9.36,6      1.30,5  (6036)  
H/W45        2. Renfer Ursula                       54 Lengnau BE                  1:38.43,8      7.31,3  (4864)  
H/MH        38. Rengnet Eric                        72 Neuchâtel                   1:53.17,3     36.18,2  (4661)  
TS1/M50      1. Renk Klaus                          48 D-Ortenberg                 3:29.40,5       -----  (2362)  
100/M30     21. Renkl Peter                         66 D-Berlin                    9:49.29,0   2:40.05,8   (576)  
100/M35     19. Renner Martin Dr. Med.              61 D-Rettenberg-Kranzegg       8:44.36,1   1:54.40,4    (77)  
H/W30        7. Rentsch Ruth                        66 Bern                        1:53.28,7     26.19,3  (4904)  
TS1/M35     12. Reuse Jean-Pierre                   62 F-Ferney Voltaire           4:48.56,2   1:44.52,2  (1020)  
TS1/M50     18. Reusser Jean                        46 Lausanne                    7:13.40,9   3:44.00,4  (1753)  
H/M50       24. Reusser Urs                         46 Herbligen                   1:50.24,7     33.57,8  (2629)  
100/M40     97. Reuteler Erich                      55 Interlaken                 10:50.16,4   3:18.38,4  (2431)  
H/M45       23. Reutimann Felix                     51 Worblaufen                  1:42.18,4     20.46,6  (5353)  
H/M30       19. Reymond Jean Michel                 66 St-Sulpice NE               1:32.03,6     17.06,5  (4662)  
V/MJ        30. Reymond Sebastien                   81 Biel/Bienne                   53.56,3     16.04,5  (5042)  
M/M35       31. Reynolds Gregory                    63 Zürich                      4:14.58,3   1:25.41,9  (2684)  
100/M35    158. Rheinheimer Thomas                  61 D-Lauterecken              14:48.19,0   7:58.23,3  (1754)  
100/M40     99. Rhyner Jakob                        58 Zürich                     10:50.58,9   3:19.20,9  (2249)  
100/M60     86. Richard Fritz                       38 Ursenbach                  17:33.43,7   8:35.59,4  (2503)  
100/M30     98. Richmann Oliver                     65 D-Dieburg                  15:13.28,7   8:04.05,5  (1755)  
100/W30      5. Richter Adelheid                    68 D-Waldbronn                11:06.56,4   2:43.10,3  (3575)  
100/W40     20. Richter Beate                       59 D-Leinfelden               14:58.58,7   6:10.25,3  (2506)  
100/M60     61. Richter Konrad                      38 D-Leinfelden               14:58.57,5   6:01.13,2  (2505)  
K/F2        16. Richter Maud                        92 Biel/Bienne                    2.46,3      0.56,1  (6037)  
100/M50     53. Riedel Manfred                      46 D-Filderstadt              11:25.08,6   2:30.19,5  (2148)  
M/M60        7. Rieder Hans                         36 Ipsach                      5:36.00,7   1:53.14,2  (4313)  
M/M55        9. Rieder Stefan                       41 Bern                        3:56.40,7     50.05,5  (2681)  
TS2/M30     10. Riedi Thomas                        65 Niederhasli                 8:02.40,7   3:36.51,4  (2523)  
TS2/W35      1. Riedwyl-Haechler Kathrin            61 Jens                        7:11.00,0       -----  (2020)  
100/M40     98. Riess Uwe                           55 D-Köln                     10:50.46,7   3:19.08,7  (1756)  
H/M55        8. Riggi Pietro                        42 D-Weil am Rhein             1:45.16,6     20.11,7  (2642)  
TS3/M30      3. Rigolet José                        66 Bulle                      11:48.26,1   2:10.47,1  (1757)  
100/M50     16. Rigotti Noris                       49 D-Horb                      9:43.43,7     48.54,6   (127)  
V/MJ        26. Rihs Jonas                          85 Biel/Bienne                   51.27,1     13.35,3  (5023)  
100/M60     67. Riotte Harald                       37 D-Schwalbach               15:20.42,9   6:22.58,6  (2129)  
100/M45    200. Ripollino Agrippino                 51 Biel/Bienne                15:47.37,2   7:45.34,6  (1230)  
TS2/W30      4. Ripp Eva                            68 D-Kuhardt                   7:16.10,2   2:13.43,7  (3576)  
100/W30      9. Rischette Eliane                    65 L-Ehlange/Mess             13:16.07,0   4:52.20,9  (3577)  
100/M45     18. Rittel Karl-Ludwig                  51 D-Delmenhorst               9:29.06,8   1:27.04,2  (1758)  
100/M60     13. Ritter Manfred                      35 St. Gallen                 10:46.56,6   1:49.12,3   (116)  
M/M55       14. Ritter Werner                       44 Ettingen                    5:07.28,1   2:00.52,9  (4114)  
TS2/M40     15. Rittiger Klaus                      55 D-Merkers                   7:11.02,4   2:28.25,9  (2092)  
M/M35       13. Ritzi Hansjürg                      64 Kloten                      3:27.43,2     38.26,8  (4859)  
M/M40       17. Rivola Roberto                      59 Bolligen                    3:36.36,6     55.07,2  (4331)  
100/M50    130. Rizzo Nino                          48 D-Plüderhausen             15:00.05,2   6:05.16,1  (2289)  
100/M55     31. Robadey Felix                       44 Epagny                     10:50.32,8   2:12.38,3   (532)  
100/M40    178. Robbiani Alberto                    59 I-Lecco                    13:47.39,5   6:16.01,5  (2286)  
V/M35       23. Robyr Christian                     64 Bolligen                      50.11,9     14.15,3  (5282)  
100/M45    198. Rochat Gilbert                      51 Les Charbonnières          15:40.42,8   7:38.40,2  (1057)  
100/M40     24. Roduner Hermann                     55 Winterthur                  9:25.28,0   1:53.50,0    (43)  
K/F4         1. Roemer Melissa                      88 Nidau                          3.53,5       -----  (6038)  
100/M50     42. Roether Wolfgang                    45 D-Pfaffenweiler            10:52.46,2   1:57.57,1  (2372)  
H/M30        1. Roethlisberger Heinz                68 Grosshöchstetten            1:14.57,1       -----  (2604)  
H/W35        1. Roggo Esther                        62 Fribourg                    1:43.18,4       -----  (4933)  
M/M35       41. Rohrbach Jürg                       60 Mülchi                      5:12.32,5   2:23.16,1  (4115)  
K/M1        10. Rohrer Simon                        94 Zollikofen                     3.05,5      1.17,2  (6101)  
100/M40    225. Rokita Patrick                      55 F-Versailles               20:34.49,9  13:03.11,9  (2597)  
V/MJ        12. Rollier Brice, Le Landeron          82 Sylvain Astier PRD/BE au      47.09,6      9.17,8  (5566)  
TS1/M35     20. Romer Markus                        63 Rüti ZH                     6:25.06,1   3:21.02,1  (1761)  
K/M2         7. Römer Robin                         91 Nidau                          2.09,0      0.19,3  (6039)  
100/M30     53. Röse Jörg                           67 D-Annweiler                11:28.57,8   4:19.34,6  (1776)  
100/W60      3. Rosinska Janina                     36 PL-Nordstemmen             11:40.37,0     10.46,0   (416)  
100/MP      16. WO I Rosinski Zbigniew, PL-Polen    60 Eagle I                    11:12.55,0   3:33.52,5  (3857)  
100/M60      2. Rösner Karl Ernst                   38 D-Haan                      9:36.58,8     39.14,5   (106)  
TS1/M40      6. Rossel Heiner                       57 Solothurn                   4:06.28,0     45.43,7  (2243)  
100/W50      1. Rossel Ilvia                        48 Diessbach b.Büren          10:41.24,4       -----  (2055)  
TS1/M50     13. Rosset Bernard                      48 Lausanne                    5:52.34,2   2:22.53,7  (1980)  
100/M45     45. Rosset Philippe                     54 Choulex                    10:20.57,0   2:18.54,4   (557)  
M/M45       14. Rossini Piergiorgio                 53 Viganello                   3:54.22,1     36.20,3  (4117)  
100/M60     38. Rössler Siegfried                   36 D-Leonberg                 12:17.02,9   3:19.18,6  (1032)  
100/M60     46. Roster Charles                      37 D-Auerbach                 13:07.34,6   4:09.50,3  (1248)  
100/M55     26. Roth Dieter                         41 D-Miltenberg               10:42.21,4   2:04.26,9   (536)  
TS1/M45      4. Roth Ernst                          53 Erlinsbach                  3:20.44,4     22.14,7  (2436)  
100/M40     39. Roth Jakob                          57 D-Isen                      9:39.23,5   2:07.45,5   (142)  
100/M60     68. Roth Jakob Dr.                      38 D-Berchtesgaden            15:29.20,1   6:31.35,8  (1762)  
100/M40     46. Roth Klaus-Peter                    59 D-Frankfurt A.M.            9:45.50,2   2:14.12,2    (91)  
100/M35     24. Roth Markus                         62 D-Calden                    8:50.20,9   2:00.25,2  (1763)  
V/W40        5. Roth Patricia                       56 Biel/Bienne                   59.24,3     14.09,6  (5292)  
H/M50       11. Roth Reinhard                       49 Jona                        1:36.25,1     19.58,2  (4664)  
100/M50     34. Roth Walter                         48 Rifferswil                 10:23.28,6   1:28.39,5   (631)  
H/M45       30. Rothermann Kurt                     53 Tafers                      1:45.12,1     23.40,3  (2662)  
K/F4         6. Röthlisberger Celine                88 Scheuren                       4.14,8      0.21,3  (6040)  
K/M1         8. Röthlisberger Joel                  94 Scheuren                       2.57,5      1.09,2  (6041)  
TS2/MH      17. Röthlisberger Jürg                  74 Huttwil                    10:00.07,9   4:52.03,5  (1777)  
V/M55        4. Roulin Raoul                        41 Biel/Bienne                   48.08,2      6.12,1  (5380)  
100/MH      97. Rrähmer Marc                        77 D-Filderstadt              17:22.55,7   9:16.17,1  (2099)  
100/M40    118. Rübener Andreas                     58 D-Sindelfingen             11:21.23,8   3:49.45,8  (1040)  
100/M30     95. Ruch Marco                          69 Sumiswald                  15:09.29,2   8:00.06,0  (1180)  
100/M45    170. Ruchti Christoph                    53 Uster                      13:45.24,5   5:43.21,9  (1981)  
100/M40     84. Ruck Günther                        55 D-Boxberg-Unterschüpf      10:35.31,0   3:03.53,0  (1764)  
100/M60      3. Rüdiger Hugo Dr.                    39 A-Wien                      9:47.07,6     49.23,3  (1772)  
TS1/MH      11. Rudin Pascal                        79 Lyss                        4:59.00,0   1:05.12,0  (2590)  
100/M45    225. Rudin Rolf                          52 Gelterkinden               20:45.19,4  12:43.16,8  (1765)  
H/M45       13. Rudin Urs                           54 Olten                       1:33.44,5     12.12,7  (4665)  
100/M60      7. Rudolph Dieter                      39 D-Helmstadt                10:18.02,7   1:20.18,4  (1766)  
TS2/M45     10. Rueegger Christian                  50 Gachnang                    7:21.26,1   1:51.39,6  (1012)  
TS2/WH       3. Rüegg Iris                          74 Arbon                      11:10.22,6   4:29.51,0  (2498)  
100/M35     32. Rüegg Markus                        64 Madetswil                   9:16.34,5   2:26.38,8    (76)  
100/M45    176. Rüegger Thomas                      51 Erlen                      14:07.19,2   6:05.16,6  (1773)  
Klasse8     12. Rüegsegger Nicole, Biel/Bienne      84 Schule Sahligut Hinterman     15.04,8      6.09,0  (6569)  
H/M55       15. Rüegsegger Roland                   41 Biel/Bienne                 1:57.35,9     32.31,0  (4575)  
100/M30     38. Rüegsegger Thomas                   69 Rüttenen                   10:47.40,2   3:38.17,0   (527)  
100/M30     15. Ruess Michael                       65 D-Erbach                    9:34.50,9   2:25.27,7  (1774)  
H/M35       16. Rüfli Christian                     61 Lengnau BE                  1:31.02,9     14.09,1  (4865)  
100/M40    124. Rüfli Roland                        56 Ostermundigen              11:31.30,8   3:59.52,8   (632)  
K/F3         4. Rüfli Sabrina                       88 Lengnau BE                     3.50,4      0.03,9  (6117)  
V/M30        6. Rummel Gilles                       69 Biel/Bienne                   41.42,8      8.04,7  (5068)  
TS1/M50     16. Rumpf Wolfgang                      46 D-Stuttgart                 6:57.03,8   3:27.23,3  (2183)  
100/M35    167. Rünzi Romeo                         64 Schwadernau                16:09.56,0   9:20.00,3  (1266)  
100/M45    203. Rupp Fritz                          52 Frauenfeld                 15:51.39,5   7:49.36,9  (1101)  
M/M35       22. Ruppe Jörg                          61 Büren an der Aare           3:57.06,6   1:07.50,2  (4118)  
K/F3         8. Ruppe Ladina                        89 Büren an der Aare              4.34,7      0.48,2  (6031)  
M/M45       25. Ruppen René                         53 Brig                        4:44.05,4   1:26.03,6  (4119)  
M/MH        11. Ruppen Thomas                       75 Niederwangen BE             3:45.33,6   1:03.40,8  (4307)  
100/M30     63. Ruppenthal Peter                    65 D-Hattgenstein             12:07.29,8   4:58.06,6  (1767)  
V/WH        15. Rütsche Gabriela, Täuffelen         70 Berner Kantonalbank 2       1:00.40,6     20.50,6  (5543)  
100/M50     33. Rütti Toni                          49 Schliern b. Köniz          10:23.15,3   1:28.26,2   (646)  
100/M55     10. Rutzen Hartmut                      41 D-Hamburg                   9:45.41,0   1:07.46,5  (2190)  
Klasse8     11. Rychen Leila, Biel/Bienne           83 Schule Sahligut Hinterman     14.40,6      5.44,8  (6570)  
M/MM        22. Pte Rygiel Marcin, PL               ?? Pologne                     3:33.38,0     54.43,8  (5810)  
TS2/M30     12. Ryser Andy                          65 Lufingen                    9:12.48,9   4:46.59,6  (2520)  
V/M40       11. Ryser Fritz                         55 Gondiswil                     48.40,4      8.14,8  (5011)  

Total 178



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.