Bieler Lauftage 1999 - nach Name "N"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
100/W30     10. Nada Skofler                        65 SLO-Velenje                14:34.22,7   6:10.36,6  (2041)  
100/M30     46. Näf Guido                           67 Geltwil                    11:12.54,5   4:03.31,3  (1709)  
K/F3         6. Nangle Kristina                     89 Pâquier-Montbarry              4.15,3      0.28,8  (6025)  
K/M3         3. Nangle Michael                      90 Pâquier-Montbarry              3.49,6      0.19,0  (6026)  
V/M40        1. Nangle Patrick                      59 Pâquier-Montbarry             40.25,6       -----  (5065)  
100/M30     81. Nater Martin                        65 Dübendorf                  13:20.14,3   6:10.51,1  (1005)  
H/M55       12. Natland Otto Andreas                44 N-Bergen                    1:49.49,7     24.44,8  (4814)  
100/M35     66. Navichaque Pedro                    60 Luzern                     10:27.11,0   3:37.15,3  (2328)  
100/M30    111. CPL Naylor Steven                   66 GB-British                 16:55.31,9   9:46.08,7  (3851)  
100/M35    101. Nebel Alfred                        63 Hochwald                   11:43.09,0   4:53.13,3  (2540)  
100/M40    219. Nebel Hans                          55 Basel                      18:11.55,3  10:40.17,3  (2484)  
TS1/M35     10. Nedebock Hartmut                    62 D-Monheim                   4:24.31,7   1:20.27,7  (2600)  
TS3/M55      2. Nef Niklaus                         42 Winterthur                 15:52.10,4   4:32.57,1  (2283)  
100/M45    214. Nefzger Josef                       54 D-Bad Wörishofen           17:06.17,0   9:04.14,4  (1182)  
100/M65     37. PTE Nesbitt Clive                   32 GB-Almagh                  18:29.30,7   7:59.58,5  (3834)  
100/M35    117. Ness Andreas                        62 D-Heidelberg               12:22.59,4   5:33.03,7   (707)  
100/M35     91. Nether Lothar                       62 D-Rohrbach                 11:31.24,1   4:41.28,4  (1697)  
100/M30      7. Neubert Andreas                     69 D-Halle                     8:52.13,4   1:42.50,2  (1698)  
100/MH      70. CPL Neuhaus Sully                   75 Fontainemelon              14:40.15,2   6:33.36,6  (1938)  
V/M40        7. Neukomm Hugo, Biel/Bienne           58 Brodbeck 1                    45.26,6      5.01,0  (5008)  
V/MH        14. Neukomm Hugo, Reconvilier           74 Brodbeck 2                    46.24,0     11.09,8  (5066)  
100/M55     71. Neumann Harry                       40 D-Burgdorf                 12:25.22,7   3:47.28,2  (2185)  
100/MP      28. Lt Neumayer Markus, D-Kissing       76 Apocalypse                 15:19.43,4   7:40.40,9  (3815)  
100/M35     51. Neusser Joachim                     64 D-Liederbach                9:50.37,2   3:00.41,5   (595)  
100/M40     11. Nickel Ronald                       56 D-Rüdesheim-Presberg        8:39.48,0   1:08.10,0  (1699)  
100/M30     92. app Nicolet Alexandre               68 St-Blaise                  14:36.33,5   7:27.10,3  (2563)  
TS3/W45      1. Niederberger Fränzi                 51 Ennetmoos                  12:34.29,2       -----   (812)  
100/M40    180. Niederberger Martin                 55 Kappelen                   13:49.25,2   6:17.47,2   (703)  
100/MH      72. Niederberger Martin                 76 Stans                      14:42.33,8   6:35.55,2  (2252)  
M/MM         8. Gfr Niederberger Walter, Stans      63 Suisse                      2:46.59,5      8.05,3  (5823)  
100/M55    101. Niederhauser Christian              41 Basel                      15:07.20,6   6:29.26,1  (2342)  
H/M45       12. Niederhäuser Hugo                   51 Wünnewil                    1:31.37,3     10.05,5  (4647)  
H/MH        11. Niederhauser Reto                   72 Bettlach                    1:29.19,2     12.20,1  (4525)  
TS2/M30     13. Niederhauser Roland                 67 Wasen im Emmental          10:03.02,4   5:37.13,1  (1700)  
100/MH      45. Niedermaier Alexander               74 D-Erbach                   12:24.44,6   4:18.06,0  (1701)  
100/M30     97. HG Niedermeier Fabian               69 D-München                  15:12.51,0   8:03.27,8  (2401)  
100/M45     37. Niego Antonio                       54 I-Lonigo                    9:58.51,9   1:56.49,3  (2259)  
H/M40       23. Nievergelt Heinz                    56 Bätterkinden                1:46.01,1     24.15,3  (4648)  
100/M55     67. Niffeler Peter                      42 Rotkreuz                   12:18.17,6   3:40.23,1  (2232)  
K/F3         7. Niggeler Angela                     89 Scheuren                       4.31,8      0.45,3  (6027)  
K/F2         6. Niggeler Sereina                    92 Scheuren                       2.24,9      0.34,7  (6028)  
100/M35    133. Nill Andreas                        60 D-Marbach                  12:44.54,9   5:54.59,2  (1702)  
100/W35     11. Nill Diana                          62 D-Marbach                  12:44.55,5   4:34.18,0  (3567)  
100/M40    105. Nissen Holger                       56 D-Stockelsdorf             10:56.34,4   3:24.56,4  (1703)  
M/M45        7. Nittel Hans-Joachim                 50 D-Stegen                    3:37.38,0     19.36,2  (4104)  
H/M55        4. Nittel Lothar                       43 D-Freiburg                  1:38.27,4     13.22,5  (4649)  
100/M75      8. Nocon Alfons                        22 D-Werne                    19:20.19,7   6:40.21,5  (1234)  
TS2/M55      4. Noffke Horst                        44 D-Dortmund                  6:07.18,1     52.01,8   (512)  
TS1/W45      1. Noffke Margarete                    50 D-Dortmund                  4:43.55,6       -----   (438)  
M/M40        1. Nogara Federico                     57 I-Milano                    2:41.29,4       -----  (4150)  
M/M35       14. Nold Vincens                        61 Köniz                       3:30.24,7     41.08,3  (4105)  
TS2/M35     11. Noseda Manuel                       64 Samstagern                  9:27.25,9   4:47.32,1  (1704)  
100/MH     105. Noti Roger                          ?? Biel/Bienne                18:19.17,9  10:12.39,3  (1705)  
100/MH      19. Nübel Thomas                        74 D-Möhnesee                 10:46.01,1   2:39.22,5  (1708)  
V/MJ        41. Nüesch Reto                         82 Uettligen                   1:07.04,2     29.12,4  (5099)  
100/M40    207. Nussbaum Peter                      58 Winterthur                 15:43.35,0   8:11.57,0  (1706)  
100/M35     12. Nusseck Peter                       63 Oberentfelden               8:21.28,3   1:31.32,6  (1707)  
Klasse5      4. Nydegger Andreas, Biel/Bienne       87 Schule Sahligut Lampart M      4.29,7      0.09,2  (6556)  
TS1/M35      6. Nyfeler Hans-Rudolf                 63 Kradolf-Schönenb.           3:56.03,6     51.59,6  (2135)  
H/M35       41. Nyffenegger Alfred                  64 Lyss                        1:44.35,2     27.41,4  (4709)  

Total 60



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.