Bieler Lauftage 1999 - nach Name "M"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
H/M60        1. Maag Heinz                          39 Neuenegg                    1:32.06,1       -----  (2605)  
V/M40       27. Maag René                           56 Zürich                      1:09.52,2     29.26,6  (5043)  
100/M35     63. Mader Gerhard                       61 D-Waldbüttelbrunn          10:20.59,4   3:31.03,7   (525)  
V/M40       22. Mäder Jörg, Busswil b. Büren        59 BHM Ingenieure+Planer         58.30,6     18.05,0  (5522)  
K/M1         6. Mader Pascal                        93 D-Waldbüttelbrunn              2.53,8      1.05,5  (6017)  
K/F1        12. Mader Selina                        95 D-Waldbüttelbrunn              5.32,3      3.20,1  (6018)  
100/W35      5. Magister Uta                        63 D-Kirchheim                11:39.34,0   3:28.56,5  (3559)  
100/M55     42. Mahr Dieter                         43 D-Bebra                    11:23.31,3   2:45.36,8  (1666)  
100/M35     15. Maillard Pierre-André               61 Remaufens                   8:33.13,7   1:43.18,0    (42)  
V/WH        17. Maire-Steiner Chantal               73 Le Locle                    1:01.08,8     21.18,8  (5390)  
M/MM        17. Cpl Majetic Frecko, SLO-Slovenie    ?? Slovenie                    3:04.52,7     25.58,5  (5820)  
TS2/M40     17. Malter Manfred                      57 D-Bräuningshof              7:48.59,0   3:06.22,5  (1030)  
H/M30       25. Manser Thomas                       67 Oberuzwil                   1:34.47,3     19.50,2  (2647)  
100/M50     65. Mantycki Piotr                      45 PL-Bydgoszcz               11:44.40,5   2:49.51,4  (1669)  
TS1/M55      5. Manz Günter                         40 D-Mainz                     5:01.59,6     28.03,8  (2193)  
100/MH      36. Marazita Giuseppe                   73 Pully                      11:40.38,8   3:34.00,2  (2268)  
100/M40    154. Mareczek Hermann                    55 D-Offenbach-Hundheim       12:30.48,8   4:59.10,8  (1670)  
V/MJ         1. Mariano Ivan                        80 Murten                        37.51,8       -----  (5061)  
TS2/M40      9. Mariaux Marcel                      56 Martigny                    6:15.44,0   1:33.07,5   (613)  
H/M40       27. Marini Marino                       59 La Tour-de-Peilz            1:48.26,6     26.40,8  (4636)  
100/M45    121. Markmart Erich                      54 D-Iserlohn                 12:15.18,8   4:13.16,2  (2127)  
100/W55     18. Marolf Rosemarie                    43 Biel/Bienne                18:27.59,9   7:49.29,8   (808)  
100/M30    118. Marolf Stefan                       65 Biel/Bienne                18:27.55,7  11:18.32,5  (2062)  
K/F4         8. Marti Karin                         87 Biel/Bienne                    4.20,4      0.26,9  (6128)  
100/M50    144. Marti Rudolf                        49 Zuchwil                    17:13.23,1   8:18.34,0  (1303)  
H/M35       18. Martin Claude                       64 Carouge GE                  1:32.43,1     15.49,3  (4514)  
V/M40       19. Martin Hans-Peter, Hagneck          56 Gemeinderat Hagneck           55.02,4     14.36,8  (5513)  
TS1/M65      2. Martin Hermann                      33 D-Hamburg                   6:34.57,0   1:45.13,7  (2586)  
K/M2        14. Martin Mike                         91 Hagneck                        2.25,3      0.35,6  (6019)  
100/M35     25. CABO Martin Ramos Juan Jose         64 E-Toledo                    8:50.49,9   2:00.54,2  (3820)  
K/F4        10. Martin Tanja                        88 Hagneck                        4.40,6      0.47,1  (6020)  
H/M35       44. Martin Thomas                       62 Thürnen                     1:47.00,4     30.06,6  (4637)  
H/M55       21. Marty Alfred                        41 Jona                        2:09.44,4     44.39,5  (4574)  
TS2/W50      4. Marty Paula                         49 Gommiswald                 12:03.43,1   4:46.26,1  (3560)  
M/MH         6. Marty Stefan                        79 Steinen                     3:27.45,7     45.52,9  (4099)  
K/F4         2. Mascanzoni Nadia                    87 Boudry                         3.58,4      0.04,9  (6021)  
Klasse1     12. Mäschi Yannick, Biel/Bienne         92 Kinderturnen Satus Biel-O      2.46,1      0.31,5  (6508)  
TS2/W30      5. Masselier Beatrix                   65 Olsberg                    10:56.00,0   5:53.33,5  (2437)  
100/M35     42. Mast Martin                         60 D-Baden-Baden               9:29.34,8   2:39.39,1  (2167)  
H/M35       26. Mast René                           63 Schüpfen                    1:38.37,9     21.44,1  (4638)  
100/MH      61. Matheu Patrick                      79 Bülach                     13:42.40,8   5:36.02,2  (2349)  
K/F4         5. Mathez Diane                        87 Biel/Bienne                    4.13,4      0.19,9  (6022)  
100/M30     13. Mathis Armin                        69 Chur                        9:30.43,8   2:21.20,6    (60)  
100/M50    133. Mathys Christian                    46 Hausen b. Brugg            15:20.46,7   6:25.57,6  (1290)  
100/M40     53. Mathys Georges                      56 Heimberg                    9:51.49,1   2:20.11,1   (543)  
100/M60     98. Mathys Hans                         36 Kirchberg BE               19:07.24,2  10:09.39,9  (1338)  
M/MM        25. Matic Ivica, CRO                    ?? Croatie                     4:03.13,8   1:24.19,6  (5804)  
100/MP      34. LSGT Matthews Roy, GB-Armagh        38 Royal Irish 4              16:29.55,0   8:50.52,5  (3840)  
100/M50     74. Mattioli Aldo                       45 Oberrieden                 12:06.18,3   3:11.29,2  (1674)  
TS1/W40      4. Maurer Arlette                      55 Aarau                       6:58.54,5   3:08.29,4  (2318)  
100/M40    135. Maurer Martin                       56 Interlaken                 11:51.14,1   4:19.36,1  (1675)  
M/M45       12. Maurer Michael Dr                   53 D-Düsseldorf                3:48.07,5     30.05,7  (4027)  
100/M30     29. Maurer Roland                       68 Schmiedrued-Walde          10:16.39,1   3:07.15,9  (2270)  
V/M45       19. Maurer Rudolf                       50 Belp                          54.50,5     16.28,0  (5062)  
H/MJ         8. Maurer Stephan                      83 Lengnau BE                  2:26.40,7   1:02.07,0  (4639)  
100/W40     10. Maurer Verena                       58 Interlaken                 11:51.14,3   3:02.40,9  (3561)  
100/M45     29. Mayer Wilfried Dr.                  52 D-Ravensburg                9:47.46,3   1:45.43,7    (90)  
V/MH         2. Mayoraz Patrick                     77 Moutier                       35.41,9      0.27,7  (5385)  
H/M30       23. Mazzi Roberto                       69 Zürich                      1:33.21,5     18.24,4  (4640)  
H/M35       49. Mazzucco Pietro                     62 Epalinges                   2:09.01,1     52.07,3  (4641)  
100/MP      33. Lt Mc Mullan Jason, GB-Armagh       ?? Royal Irish 4              16:29.15,1   8:50.12,6  (3839)  
100/M45     71. Meder Gottfried                     52 D-Baden-Baden              10:52.37,9   2:50.35,3  (2040)  
100/M50     80. Medrala Czeslaw                     46 PL-Bielsko Biala           12:25.38,3   3:30.49,2   (594)  
H/M50       23. Meese Hans-Werner                   48 D-Köln                      1:49.42,3     33.15,4  (4642)  
100/M50    118. Meier Alois                         48 St. Gallen                 14:14.08,6   5:19.19,5  (1063)  
100/M50     66. Meier Erwin                         46 Liestal                    11:49.48,0   2:54.58,9   (673)  
100/M40    214. Meier Geri                          55 Stäfa                      16:55.08,6   9:23.30,6  (1676)  
100/M35     38. Meier Jürg                          60 Zürich                      9:23.28,2   2:33.32,5  (2479)  
V/M35       27. Meier Laurent                       63 Bussigny-Lausanne             54.00,4     18.03,8  (5389)  
M/M35       17. Meier Matthäus                      62 Würenlos                    3:39.58,0     50.41,6  (4335)  
100/MH      22. Meili Erwin                         75 Libingen                   10:54.46,4   2:48.07,8  (1678)  
100/W50      5. Meissner Uta                        46 D-Pohlheim                 11:43.32,4   1:02.08,0  (3562)  
100/M65     14. Meister Moritz                      33 Orselina                   14:17.22,9   3:47.50,7  (2341)  
100/M40     93. Meixensberger Karl                  55 D-Deuerling                10:45.29,6   3:13.51,6  (1679)  
100/M70     10. Cpl Memenemy Stephane               27 GB-Armagh                  16:08.06,7   3:07.08,4  (3835)  
Klasse8      7. Mena Arjana, Biel/Bienne            85 Schule Sahligut Hinterman     13.04,6      4.08,8  (6568)  
M/MJ         2. Mendler Thomas                      80 Gossau SG                   3:41.31,5     19.00,6  (2637)  
H/M50       29. Menet Werner                        49 Schaffhausen                2:08.58,1     52.31,2  (4576)  
M/M35       28. Mengistu Yared                      62 Zollikofen                  4:11.37,0   1:22.20,6  (4100)  
100/M30     70. Menzi Stefan                        65 Basel                      12:32.34,3   5:23.11,1  (2589)  
100/M45    157. Menzi Walter                        50 Volketswil                 13:25.51,8   5:23.49,2  (1036)  
100/M55    133. Mercey Bernard                      40 F-Unieux                   19:31.53,7  10:53.59,2  (1247)  
100/W45      4. Merker Anne                         51 D-Hagenbach                11:43.51,3   1:09.55,7  (3563)  
100/M50     82. Merz Thomas                         49 D-Waldesruh                12:26.40,3   3:31.51,2  (1050)  
V/M40       16. Messer Rolf                         59 Biel/Bienne                   50.59,6     10.34,0  (5360)  
TS2/M45     12. Messerli Herve                      53 La Tour-de-Trême            7:56.05,1   2:26.18,6  (1046)  
TS1/M40     15. Messerli Valentin                   55 Emmen                       6:07.18,3   2:46.34,0  (1285)  
H/M50        5. Messner Rolf                        46 Vinelz                      1:30.13,2     13.46,3  (4837)  
100/M40    134. Metral Jean Paul                    56 Morges                     11:48.39,6   4:17.01,6  (1077)  
100/WH       8. Metraux Céline                      79 Würenlingen                13:13.54,5   4:59.19,8  (2575)  
100/M50    108. Metraux Claude                      48 Würenlingen                13:33.10,1   4:38.21,0  (2573)  
TS3/M60      1. Metz Josef                          39 D-Neuss                    14:42.13,7       -----  (1680)  
100/MH      29. Meyer Daniel                        74 Gossau SG                  11:26.52,3   3:20.13,7  (2398)  
100/M35     33. Meyer Dieter                        63 D-Delmenhorst               9:16.38,4   2:26.42,7  (1681)  
TS2/W55      3. Meyer Friedhilde                    40 D-Frankenthal               7:15.30,4   1:28.08,6  (2369)  
V/W35        3. Meyer Hanni                         64 Nunningen                     54.07,6      8.00,3  (5426)  
H/M35       25. Meyer Hans                          60 Heimenschwand               1:37.22,4     20.28,6  (4643)  
M/M40       25. Meyer Jörg                          55 Bubendorf                   3:55.32,8   1:14.03,4  (4101)  
V/M35       16. Meyer Peter                         64 Boll                          46.40,2     10.43,6  (5017)  
100/M60     42. Meyer Peter                         38 D-Frankenthal              12:20.54,2   3:23.09,9  (1682)  
TS1/M45     12. Meyer Roland                        54 Orbe                        4:21.55,8   1:23.26,1   (669)  
TS3/M50      2. Meyer Ueli                          48 Schafisheim                13:16.28,2   3:22.15,9  (1683)  
H/M40        6. Meyer Willy                         59 Meinisberg                  1:29.36,0      7.50,2  (4517)  
100/M50      6. Meyer Xaver                         46 Riehen                      9:12.09,0     17.19,9    (52)  
100/MH      69. Ten Meyerhofer Daniele              76 Intragna                   14:37.58,6   6:31.20,0  (2439)  
TS2/M60      5. Meyerhöfer Heinrich                 37 D-Kleinwallstadt            7:23.49,1   2:18.48,8   (509)  
TS2/M45     13. Meyers Egon                         53 D-Tholey-Sotzweiler         8:13.56,8   2:44.10,3  (1170)  
100/W50     10. Mezger-Anders Heidi                 46 D-Darmstadt                12:45.21,7   2:03.57,3   (429)  
100/M45     14. Micheel Hans-Wolfgang               52 D-Witten                    9:23.10,3   1:21.07,7  (1684)  
TS3/MJ       1. Michel Alain                        ?? Le Fuet                    13:43.57,1       -----  (2052)  
100/M55     39. Miess Bernd                         43 D-Berlin                   11:20.44,2   2:42.49,7   (540)  
M/M35       29. Miglietta Massimo                   60 I-San Giorgio Monferrato    4:12.12,0   1:22.55,6  (4867)  
M/M35       35. Mihaly Meszaros                     61 SVK-Nitra                   4:26.47,0   1:37.30,6  (2621)  
H/W30        2. Mikola Michele                      66 Biberist                    1:34.14,1      7.04,7  (4930)  
100/M35      4. Miksch Thomas                       62 D-Kempten                   7:48.24,9     58.29,2  (1685)  
M/MM        23. WO I Miluk Stanislaw, PL            ?? Pologne                     3:36.01,3     57.07,1  (5807)  
H/M50       18. Mindel Ernst                        49 Oberbipp                    1:41.20,1     24.53,2  (2668)  
100/M50     94. Minninger Klaus                     47 D-Duisburg                 12:50.50,5   3:56.01,4  (1686)  
M/MM         3. Mirica Laurentiu, R                 74 Roumanie                    2:42.34,6      3.40,4  (5815)  
M/W45        3. Misani Nirmala                      50 Zürich                      4:33.03,4     35.39,1  (2674)  
V/M55        7. Mischkulnig Kurt                    43 Brügg BE                      53.57,9     12.01,8  (5063)  
100/M35      6. Misteli Michael                     64 Muttenz                     8:06.33,1   1:16.37,4    (27)  
H/M40       36. Mittelbach Matthias                 56 Basel                       2:05.20,3     43.34,5  (4839)  
TS2/M50      1. Mock Hans                           48 Oberhelfenschwil            4:49.42,7       -----  (1687)  
100/M35     82. Möckli Claude-André                 61 Romanel-s-Lausanne         11:07.08,1   4:17.12,4  (2538)  
V/W50        1. Moen Bjorg                          47 N-Oslo                        45.53,1       -----  (5402)  
100/M35     13. Mohn Uwe Dr.                        61 Ermatingen                  8:26.46,9   1:36.51,2  (1688)  
100/M65      9. Mohr Johannes                       34 D-Mörfelden-Walldorf       12:55.02,5   2:25.30,3   (687)  
100/M35     55. Mohr Theo                           60 D-Daaden                   10:12.25,2   3:22.29,5  (1689)  
V/MH        20. Molinari Ronnie, Ipsach             73 BHM Ingenieure+Planer         52.03,0     16.48,8  (5521)  
K/M4         1. Molliet Laurent                     87 Delémont                       3.25,5       -----  (6024)  
M/M50       11. Moltrasio Renzo                     48 I-Saronno                   3:57.28,9     45.53,5  (4317)  
100/M35    162. Monin Bernard                       62 Glovelier                  15:27.35,1   8:37.39,4  (2593)  
V/W45        5. Moning Franziska                    51 Biel/Bienne                   57.38,1     14.28,0  (5427)  
K/F5         2. Monnet Natacha                      85 La Chaux-de-Fonds              8.23,6      0.17,5  (6110)  
V/M30        3. Montavon Jacques                    68 Courchapoix                   38.07,9      4.29,8  (5387)  
100/M75      1. Pte Moody David                     24 GB-Armagh                  12:39.58,2       -----  (3836)  
M/M30       11. Moretti Alessandro                  67 Ponte Tresa                 3:26.36,7     30.42,0  (4102)  
H/M35       35. Morf Daniel                         63 Köniz                       1:40.58,3     24.04,5  (4561)  
H/M35       29. Morgenthaler Heinz                  62 Neuchâtel                   1:39.45,0     22.51,2  (4644)  
100/M35     26. Morhoff Andreas                     60 D-Fellbach                  8:52.07,6   2:02.11,9  (1690)  
H/M40       30. Möri Beat                           56 Krauchthal                  1:50.07,5     28.21,7  (4542)  
100/M50    115. Möri Hugo                           46 Ipsach                     13:58.01,7   5:03.12,6  (2564)  
100/M70      6. Morisi Antonino                     29 I-San Giovanni             14:31.12,7   1:30.14,4  (1031)  
H/M60       11. Mosca Gianfranco                    39 I-Torino                    2:17.53,4     45.47,3  (4816)  
Klasse1     18. Mosca Lea, Biel/Bienne              93 Kinderturnen Satus Biel-O      4.46,9      2.32,3  (6509)  
Klasse1     17. Mosca Olga, Biel/Bienne             91 Kinderturnen Satus Biel-O      3.32,8      1.18,2  (6510)  
V/M50        2. Moser Albrecht                      45 Pieterlen                     43.24,1      2.56,7  (5376)  
V/M35        2. Moser Christian, Bellmund           60 CTS Congrès, Tourisme et      37.04,9      1.08,3  (5518)  
K/F2         9. Moser Fabienne                      92 Diessbach b.Büren              2.28,5      0.38,3  (6118)  
V/M55        8. Moser Jürg, Orpund                  43 Biella 4                      54.10,0     12.13,9  (5564)  
H/M55       13. Moser Karl                          41 Bern                        1:52.03,0     26.58,1  (4567)  
100/MH      34. Moser Martin                        76 Mühledorf SO               11:36.16,0   3:29.37,4  (1691)  
K/F1        11. Moser Pascale Manuela               95 Diessbach b.Büren              3.58,8      1.46,6  (6119)  
V/M45        6. Moser Rene                          54 Pieterlen                     44.53,0      6.30,5  (5064)  
V/M40       23. Moser Ueli, Ipsach                  55 Biella 1                      59.21,1     18.55,5  (5550)  
Klasse1     13. Mosiamnn Jan, Biel/Bienne           94 Kinderturnen Satus Biel-O      2.47,2      0.32,6  (6511)  
TS2/WH       4. Kpl Mosimann Katrin                 72 Burgdorf                   12:19.14,4   5:38.42,8  (2418)  
100/M45     72. Mosimann Walter                     52 Lyssach                    10:56.13,5   2:54.10,9  (2473)  
100/W30      8. Moslehner Silvia-Alexandra          67 D-Lübeck                   12:25.27,4   4:01.41,3  (3565)  
100/W35     22. Mottas Marie-Laurence               63 St-Cergue                  21:24.02,9  13:13.25,4  (2301)  
M/MH        16. Mottet Thierry                      71 Lausanne                    4:16.13,9   1:34.21,1  (4103)  
100/M30     44. Motz Helmut                         65 D-Lindau                   11:10.24,9   4:01.01,7  (1973)  
TS2/M50      2. Muehlemann Heinz                    47 Scharnachtal                5:36.58,8     47.16,1   (120)  
TS2/M40     23. Mueller Bernhard                    55 Evilard                    10:12.22,5   5:29.46,0  (2175)  
TS3/WH       2. Mueller Marianne                    75 Zürich                     16:11.35,3   2:25.35,3  (2389)  
100/M65     20. Mühlemann Hans                      34 Reinach BL                 15:07.11,6   4:37.39,4  (1090)  
TS1/MJ       2. Mühlemann Stefan                    81 Utzenstorf                  4:43.25,2   1:00.11,6  (2360)  
100/M40    217. Mühlemann Willi                     56 Schüpfen                   17:18.17,1   9:46.39,1  (2393)  
100/M45     59. Mühlheim Armin                      54 Scheuren                   10:35.26,8   2:33.24,2  (2054)  
K/F4         3. Mühlheim Corina                     87 Scheuren                       4.01,8      0.08,3  (6081)  
100/M65     44. Mulej Anton                         32 SLO-Celje                  21:32.01,7  11:02.29,5  (1941)  
100/W45      1. Müller Brigitte                     51 Uster                      10:33.55,6       -----  (3566)  
H/W40        7. Müller Esther                       59 Oensingen                   2:14.55,8     35.52,4  (5330)  
100/MP       5. Kpl Müller Felix, Beinwil am See    61 Müller Brothers (MKG Fric   8:50.01,8   1:10.59,3  (3803)  
100/M40    139. Müller Gerhard                      56 D-Ebersbach                11:59.14,9   4:27.36,9  (1080)  
100/M60     47. Müller Hans-Werner                  39 D-Zorge                    13:08.45,3   4:11.01,0  (1061)  
100/M65      4. Müller Helmut                       34 D-Duisburg                 12:14.47,3   1:45.15,1  (1062)  
V/MH         4. Müller Jochen, Biel/Bienne          71 CTS Congrès, Tourisme et      36.10,9      0.56,7  (5519)  
100/W40     24. Müller Liliane                      55 Nunningen                  16:31.52,3   7:43.18,9  (3505)  
H/W45        5. Müller Lotti                        53 Uttigen                     1:55.08,4     23.55,9  (4932)  
100/M60     56. Müller Manfred                      36 D-Kandel                   14:11.17,4   5:13.33,1  (1151)  
100/M50     62. Müller Markus                       46 Niederrohrdorf             11:42.02,8   2:47.13,7   (582)  
100/MP      17. Gfr Müller Martin, Biel/Bienne      72 Rémy Martin                11:40.04,3   4:01.01,8  (3807)  
H/M55        9. Müller Max                          44 Cham                        1:46.25,8     21.20,9  (4828)  
100/M40    128. Müller Reinhold                     57 D-Bad Salzschlirf          11:38.15,0   4:06.37,0  (2277)  
100/M40    160. Müller René                         58 Lüterkofen-Ichert          12:43.30,9   5:11.52,9  (1695)  
V/W50        2. Müller Silvia                       47 Biel/Bienne                   54.42,9      8.49,8  (5356)  
100/MP       6. Kpl Müller Stefan, Reinach AG       64 Müller Brothers (MKG Fric   8:50.03,0   1:11.00,5  (3804)  
M/M30        7. Müller Thomas                       67 Jona                        3:22.28,8     26.34,1  (4018)  
V/W30        6. Müller Veronique                    69 Delémont                    1:00.55,1     11.01,4  (5378)  
100/M35    112. Mullis Walter                       64 Biel/Bienne                12:13.19,9   5:23.24,2  (2053)  
TS1/M50     17. Mumenthaler Peter                   46 Aarau                       6:58.54,7   3:29.14,2  (1693)  
V/WJ        16. Münch Anika                         81 D-Zella-Mehlis              1:18.28,6     33.57,0  (5316)  
100/M50      5. Münch Norbert                       49 D-Bürgstadt                 9:12.06,7     17.17,6    (65)  
100/M45    149. Münch Norbert                       52 D-Buseck                   13:07.37,6   5:05.35,0  (2111)  
100/M55    119. Münsch Reinhard                     44 D-Niederrieden             17:27.12,7   8:49.18,2  (1212)  
TS2/M45     11. Münzer Max                          53 Basel                       7:25.23,5   1:55.37,0  (1696)  
V/M45       23. Mürner Hansueli, Scharnachtal       51 SH Holz, TS Holzbau           59.33,7     21.11,2  (5548)  
H/W40        1. Murray Monica                       59 Rüschlikon                  1:39.03,4       -----  (4931)  
H/M45       19. Murray Ric                          54 Rüschlikon                  1:39.33,7     18.01,9  (4645)  
TS1/M55     10. Muston Christian                    43 Cointrin                    7:08.53,8   2:34.58,0  (1360)  

Total 202



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.