Bieler Lauftage 1999 - nach Name "L"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
100/M40    216. Lachat Rene                         56 Reinach BL                 17:17.52,8   9:46.14,8  (2504)  
V/W40        6. Lacher Beatrice                     59 Biel/Bienne                 1:09.46,5     24.31,8  (5425)  
100/M45     44. Lacorbiere Daniel                   50 F-Cranves Sales            10:20.56,8   2:18.54,2   (657)  
V/M30        7. Läderach Mark, Biel/Bienne          67 Gassmann AG                   47.39,3     14.01,2  (5534)  
100/M60     31. Läderach Peter                      37 Bern                       11:56.54,8   2:59.10,5   (701)  
100/MP      19. OFW Laier Karl-Heinz, D-München     49 1.Infanterie RK München N  11:49.32,1   4:10.29,6  (2409)  
100/WH      14. Laissue Jeannine                    72 Oberglatt ZH               21:31.06,2  13:16.31,5  (3556)  
TS3/MH       1. Lambercier Herve                    71 Travers                     7:52.38,5       -----  (1647)  
K/M1        14. Lambert Daniel                      93 Biel/Bienne                    4.27,1      2.38,8  (6103)  
100/M50     27. Lamboley Jean                       46 F-Tavey                    10:10.42,3   1:15.53,2   (520)  
100/M40    185. Lampert Reto                        55 Fideris                    14:07.48,0   6:36.10,0  (1138)  
100/M30      4. Landele Jens                        66 D-Au/Breisgen               8:37.14,3   1:27.51,1    (73)  
V/M45        2. Landon Fred                         54 Heimenschwand                 41.56,0      3.33,5  (5060)  
TS1/M35     15. Landtwing Andreas                   60 Oetwil am See               4:52.54,6   1:48.50,6   (712)  
100/M40    143. Landtwing Martin                    57 Dietlikon                  12:08.04,4   4:36.26,4  (1150)  
TS1/W50      3. Lang Hanny                          47 Baden                       6:52.24,3   2:34.24,0  (2527)  
100/M35     73. Lang Jakob                          62 Mosnang                    10:39.39,2   3:49.43,5  (1171)  
100/M45    169. Langenegger Ernst                   54 Finstersee                 13:44.30,4   5:42.27,8  (1064)  
100/M35     31. Langhein Bernd                      60 Dornach                     9:13.23,9   2:23.28,2  (2582)  
100/W55     14. Lanini Wey Carmen                   44 Ebnat-Kappel               17:18.01,6   6:39.31,5  (3557)  
H/MH        29. Lanz Adrian                         72 Reinach BL                  1:40.57,0     23.57,9  (4633)  
100/M40    210. Lanz Werner                         55 Auswil                     16:02.35,2   8:30.57,2  (1281)  
V/MJ        39. Lash Lukas                          81 Uettligen                   1:03.03,0     25.11,2  (5098)  
100/W45      3. Laub Gisela                         52 D-Hechingen-Stein          11:43.46,2   1:09.50,6   (419)  
100/M45    101. Laub Roland                         50 D-Hechingen-Stein          11:43.44,5   3:41.41,9   (640)  
V/WJ         2. Lauber Damaris                      84 Frutigen                      48.19,5      3.47,9  (5315)  
100/M50     83. Lauber Denis                        46 La Chaux-de-Fonds          12:28.59,7   3:34.10,6  (1019)  
100/M50     86. Lauber Gerhard                      49 D-Bruchsal                 12:38.26,2   3:43.37,1   (700)  
100/M35     53. Lauber Thomas                       63 Oberwil BL                 10:06.55,2   3:16.59,5  (1648)  
M/M40       14. Lauper Eric                         57 Athenaz (Avusy)             3:28.00,3     46.30,9  (4880)  
M/M40       24. Laurien Eckart                      56 D-Leonberg                  3:49.34,7   1:08.05,3  (4329)  
100/M45     43. Lawrence Erik                       54 Trélex                     10:20.32,8   2:18.30,2   (501)  
Klasse4      3. Lebet Sylvie, Biel/Bienne           88 Schule Sahligut Spycher S      4.49,1      0.39,6  (6538)  
K/M4         7. Lehmann Frédéric                    88 Thörigen                       3.57,8      0.32,3  (6120)  
H/M45        7. Lehmann Peter                       52 Langnau i. E.               1:28.07,0      6.35,2  (4523)  
TS3/M30      5. Lehmann Stefan                      67 Le Lignon                  12:34.41,8   2:57.02,8  (1297)  
100/M45    150. Lehmer Michael                      52 D-Fernwald                 13:07.39,7   5:05.37,1  (2107)  
100/M35     18. Lehmkuhl Henning                    62 D-Hamburg                   8:43.03,3   1:53.07,6  (1649)  
M/W30        3. Lehr Andrea                         67 Zürich                      4:45.18,4     54.06,3  (4417)  
100/M55     50. Leifeld Berno                       43 D-Oberursel                11:35.33,1   2:57.38,6   (664)  
TS1/M35      2. Leiggener Paul                      63 Stalden VS                  3:21.52,0     17.48,0  (2471)  
TS1/M45     15. Leineweber Uwe                      53 D-Kiel                      5:39.23,7   2:40.54,0  (1650)  
100/M55     74. Leisibach Arthur                    42 D-Freiburg                 12:33.43,6   3:55.49,1   (677)  
TS1/W45      3. Leisibach Monika                    50 Rotkreuz                    6:58.16,9   2:14.21,3  (2514)  
100/WH       3. Leitner Carmen                      72 D-München                  11:22.12,8   3:07.38,1  (3609)  
100/M50     89. Leitz Peter                         46 Adligenswil                12:40.30,4   3:45.41,3  (1651)  
V/M55        6. Lempen Hans-Peter                   44 Täuffelen                     53.52,1     11.56,0  (5034)  
100/M55     93. Lenzen Werner                       41 D-Krefeld                  14:20.36,3   5:42.41,8  (1059)  
100/M55    122. Lenzlinger Heinz                    40 Gachnang                   17:37.40,7   8:59.46,2  (2258)  
100/M45    194. Lepper Albert                       52 Zürich                     15:32.40,8   7:30.38,2  (1231)  
H/M55        6. Lerch Hansrudolf                    40 Genève                      1:40.34,7     15.29,8  (4634)  
M/M40       31. Lerch Peter                         55 Reiden                      4:04.12,2   1:22.42,8  (4330)  
TS2/M60      6. Leserf Gottlieb                     38 Uster                       7:26.04,0   2:21.03,7  (1006)  
TS1/M40      3. Lesniewski Marek                    55 PL-Lodz                     3:29.16,8      8.32,5  (2058)  
TS2/M35     10. Letondal Dominique                  61 F-Pontarlier                9:10.47,1   4:30.53,3  (1652)  
100/M30     50. Letta Marco                         65 St. Gallen                 11:26.16,4   4:16.53,2  (2457)  
H/MH        24. Leu Olivier                         73 Loveresse                   1:37.24,1     20.25,0  (4700)  
K/M2         4. Leuba Cyril                         92 Ponts-de-Martel                2.05,8      0.16,1  (6014)  
100/M45     85. Leuenberger Martin                  54 Wiedlisbach                11:16.31,8   3:14.29,2   (680)  
100/M40     59. Leusch Karl Josef                   59 D-Heppenschwand            10:04.49,9   2:33.11,9  (2271)  
V/M30       15. Leutenegger Markus                  65 Magden                        53.46,4     20.08,3  (5373)  
100/M40     57. Levaric Kreso                       59 CRO-Mursko Sred             9:57.23,5   2:25.45,5    (61)  
TS1/M35      3. Lhote Patrick                       64 D-St Blasien                3:22.39,3     18.35,3  (2517)  
100/M60     63. Lieberum Kurt                       37 D-Bensheim                 15:06.03,2   6:08.18,9  (1148)  
M/M35       40. Liebich Peter                       62 Riedt-Neerach               4:49.35,5   2:00.19,1  (4096)  
M/M45        5. Liecht Ueli                         54 Bern                        3:27.45,8      9.44,0  (2669)  
H/MJ         4. Ligi Patrick                        ?? Hägendorf                   1:28.30,1      3.56,4  (4533)  
100/M50     99. Lingk Jürgen                        47 D-Nußloch                  12:56.18,3   4:01.29,2  (1111)  
M/W30        2. Link Annette                        69 D-Keltern                   4:28.08,1     36.56,0  (4418)  
TS1/M40     11. Link Michael                        59 D-Kleinheubach              5:01.55,0   1:41.10,7  (2198)  
100/M55      4. Linsenmaier Werner                  43 D-Uhingen                   9:21.19,8     43.25,3  (1653)  
100/M45    147. Lisney Kim Charles                  54 D-Braunschweig             13:01.18,7   4:59.16,1  (1654)  
100/M50      4. Litwin Jozef                        49 PL-Glubczyce                9:07.17,5     12.28,4  (1655)  
H/WH        12. Locher Gaby                         72 Lyss                        2:03.22,6     30.19,6  (4928)  
100/M45    113. Locher Heinz                        54 Lyss                       12:06.25,9   4:04.23,3  (2501)  
100/MP      24. FR Loeblein Stephan, D-Neubiberg    76 156er Team 2               14:52.51,7   7:13.49,2  (3827)  
TS2/W50      1. Loetscher Margrit                   48 Eptingen                    7:17.17,0       -----   (802)  
M/MH         7. Löhrer Guido                        70 Wabern                      3:27.52,6     45.59,8  (4098)  
100/M65     27. Lombardi Ilario                     34 Airolo                     16:08.52,6   5:39.20,4  (1249)  
H/MH        10. Longet Pascal                       70 Lausanne                    1:27.58,8     10.59,7  (4635)  
100/M50     70. Lorch Manfred                       49 D-Pfullingen               11:57.24,5   3:02.35,4  (1656)  
100/MH      32. LT Lorenz Cedric                    75 Neuchâtel                  11:30.06,9   3:23.28,3   (709)  
100/M30     68. Lorenz Markus                       67 D-Püttlingen               12:30.48,7   5:21.25,5  (1657)  
100/M40      6. Lorwin Erhold                       56 D-Machern                   7:55.01,5     23.23,5    (10)  
100/M50    122. Losey Andre                         45 Fribourg                   14:23.54,1   5:29.05,0  (1140)  
V/M35       25. Lötscher Dominique, Nidau           64 Biella 4                      52.15,0     16.18,4  (5563)  
100/M55    127. Lötscher Rolf                       40 Luzern                     18:32.38,3   9:54.43,8  (1273)  
100/M30     65. Loup Pascal                         69 Zürich                     12:15.01,8   5:05.38,6  (1658)  
100/M40    221. Löwenthal Ehrenfried                55 D-Wäschenbeuren            18:45.23,0  11:13.45,0  (1665)  
100/M45     40. Lowie Marceau                       52 F-Tavey                    10:10.43,6   2:08.41,0   (715)  
100/M35     83. Lowiner Fredy                       63 Brig                       11:07.43,8   4:17.48,1  (1659)  
TS1/M65      1. Lüchinger Ernst                     34 Zürich                      4:49.43,3       -----   (711)  
H/MH        31. Luciano Giuseppe                    74 Bern                        1:43.15,9     26.16,8  (4708)  
TS2/MH       2. Luder Beat                          72 Kirchberg BE                5:18.01,7      9.57,3  (2547)  
100/W65      2. Ludi Alice                          34 Palézieux-Village          13:00.58,0   1:21.41,3   (427)  
V/M50        5. Lüdi Fritz, Biel/Bienne             47 Brodbeck 1                    44.55,6      4.28,2  (5012)  
100/M40     23. Ludwig Klemens                      55 D-Tübingen                  9:24.49,3   1:53.11,3  (1660)  
TS2/M60      1. Ludwig Rudi                         37 D-Darmstadt                 5:05.00,3       -----    (57)  
K/M2        10. Luggen Jan                          91 Ipsach                         2.10,6      0.20,9  (6089)  
K/M1        12. Luggen Luca                         95 Ipsach                         3.30,3      1.42,0  (6088)  
H/M50       27. Luginbühl Kurt                      46 Schüpfen                    1:56.59,5     40.32,6  (4559)  
100/M50     47. Lüninghöner Horst                   48 D-Siegburg                 11:17.47,0   2:22.57,9  (2143)  
100/M50    103. Lüönd Konrad                        45 Stans                      13:16.31,2   4:21.42,1  (3810)  
100/M45    174. Lustenberger Beat                   53 Hellbühl                   14:03.00,0   6:00.57,4  (1661)  
V/M50       12. Lüthi Alfred, Pieterlen             46 Brodbeck 2                  1:02.20,1     21.52,7  (5041)  
M/M60        5. Lüthi Ernst                         36 Bolligen                    4:23.53,2     41.06,7  (4042)  
100/M45    209. Lüthi Kurt-Werner                   50 Bern                       16:19.57,5   8:17.54,9  (1228)  
K/M5         3. Lüthi Nick                          86 Ipsach                         8.11,1      0.49,8  (6015)  
TS1/M35     22. Lüthi Peter                         60 Madiswil                    6:43.21,1   3:39.17,1  (1663)  
TS2/M30      9. Lüthi Rene                          67 Gossau ZH                   7:43.19,0   3:17.29,7  (2580)  
M/M45       23. Lüthi Roland                        52 Gümligen                    4:35.29,6   1:17.27,8  (4097)  
100/MH      90. Lüthi Simon                         76 Bern                       16:24.37,2   8:17.58,6  (1664)  
H/M35       21. Lütolf Markus                       64 Studen BE                   1:33.36,2     16.42,4  (4805)  
H/W40        3. Lützeler-Maurer Angelika            55 D-Düsseldorf                1:46.51,3      7.47,9  (4929)  
100/M55    113. Luza Jvan                           40 CZ-Vysoke Myto             16:09.23,4   7:31.28,9  (1109)  
TS1/MH      19. Luzi Hans                           74 Savognin                    6:54.57,4   3:01.09,4  (2470)  

Total 116



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.