Bieler Lauftage 1999 - nach Name "J"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TS2/M55      1. Jaberg Hans-Rudolf                  43 Oberrieden                  5:15.16,3       -----  (1587)  
V/M30        9. Jaberg Thomas, Täuffelen            69 Berner Kantonalbank 1         47.55,2     14.17,1  (5539)  
TS1/MH       5. Jacober Roger                       76 Dübendorf                   4:02.44,7      8.56,7  (1588)  
Klasse1      4. Jacot Marlene, Biel/Bienne          93 Kinderturnen Satus Biel-O      2.31,7      0.17,1  (6507)  
100/M65     31. Jaeggi Olivier                      33 Oberwil b. Zug             16:49.40,8   6:20.08,6  (1164)  
TS3/M35      8. Jäger Bernd                         62 D-Neuss                    14:15.15,6   8:16.05,0  (1597)  
M/M30       20. Jäger Peter                         65 Basel                       3:40.23,8     44.29,1  (4857)  
100/M45    120. Jäggi Lorenz                        54 Recherswil                 12:15.13,8   4:13.11,2   (685)  
100/M55     99. Jagodzinski Roman                   41 PL-Dabrowa Gorn.           14:39.01,9   6:01.07,4  (1260)  
100/M35     49. Jahns Christian                     60 D-Berchtesgaden             9:49.16,2   2:59.20,5  (2102)  
TS2/M35      1. Jamin Jean-Claude                   61 Bremgarten b. Bern          4:39.53,8       -----    (29)  
100/M40     52. Jampen Hansueli                     55 Müntschemier                9:51.43,6   2:20.05,6   (667)  
100/W30      3. Jannella Emanuela                   68 Solothurn                  10:53.53,7   2:30.07,6   (421)  
100/M50    151. Jansen Kurt                         49 Thalheim AG                17:39.55,7   8:45.06,6  (1590)  
100/M40    111. Jaquillard Andre                    59 Château-d'Oex              11:06.35,5   3:34.57,5   (605)  
V/MJ        27. Jaros Julian                        82 Münchenbuchsee                52.22,0     14.30,2  (5095)  
H/W35        3. Jau Verena                          62 Münsingen                   1:47.48,2      4.29,8  (4924)  
100/M30      1. Jaunin Marc-Henri                   68 Neuchâtel                   7:09.23,2       -----  (1592)  
H/WH         8. Jeanneret Barbara                   71 Reconvilier                 1:51.46,2     18.43,2  (4876)  
100/M40    189. Jeanneret Jacques                   55 Le Locle                   14:18.08,3   6:46.30,3  (1593)  
100/M45    107. Jegerlehner Kurt                    50 Hindelbank                 11:53.29,8   3:51.27,2  (1044)  
100/M60     96. Jendrasch Horst                     36 D-Kelkheim                 18:37.25,4   9:39.41,1  (1292)  
100/M55    121. Jenke Helmut                        40 D-Zirndorf                 17:37.34,5   8:59.40,0  (1013)  
100/W45     27. Jenni Emmi                          52 Schwarzenburg              17:06.12,1   6:32.16,5  (2443)  
M/M30       10. Jenny Christian                     66 Vandoeuvres                 3:25.43,6     29.48,9  (4091)  
100/W40     14. Jensen Michaela                     57 Uster                      12:40.50,8   3:52.17,4   (432)  
H/WH         1. Jequier Aline                       78 Biel/Bienne                 1:33.03,0       -----  (4925)  
100/M45    189. Jericek Damjan                      53 SLO-Celje                  15:20.23,0   7:18.20,4  (1934)  
100/M60     39. Jesionek Walter                     36 D-Heidelberg               12:17.23,8   3:19.39,5   (507)  
V/M45       21. Jeszke Waldemar                     54 PL-Lubliniec                  56.05,3     17.42,8  (5059)  
TS2/M35      2. Job Martin                          64 Tann                        5:04.58,2     25.04,4  (2452)  
H/M30       20. Jobin Michel                        68 Birmenstorf AG              1:32.07,0     17.09,9  (4625)  
100/M45    110. Joch Dietmar                        51 D-Berlin                   11:58.02,7   3:56.00,1  (1594)  
M/M50        7. Johann Gerhard                      49 D-Bellheim                  3:42.18,0     30.42,6  (4318)  
H/M45       28. Johnen Johannes                     50 D-Dogern                    1:44.39,7     23.07,9  (2609)  
100/M30    121. Johner Daniel                       65 Solothurn                  18:55.40,6  11:46.17,4  (1966)  
100/M30     99. L/Cpl Johnston George               66 GB-St. Lucia BKS           15:16.16,8   8:06.53,6  (3813)  
100/M55     92. Jokes Zdenek                        42 CZ-Cheb                    14:11.09,1   5:33.14,6  (1039)  
M/M30        4. Joller Thomas                       68 Luzern                      3:08.41,8     12.47,1  (4092)  
K/M3        12. Jolo Jeremie                        89 Biel/Bienne                    4.59,8      1.29,2  (6130)  
K/M2        17. Jolo Patrick                        92 Biel/Bienne                    2.39,0      0.49,3  (6129)  
V/MH        13. Jordi Heinz                         71 Schönbühl-Urtenen             45.25,5     10.11,3  (5328)  
V/W40        1. Jordi Laure                         56 Rüti b. Büren                 45.14,7       -----  (5287)  
100/M40    133. Jörg Benno                          58 Zürich                     11:45.53,6   4:14.15,6  (2216)  
100/M30    126. Jörg Stephan                        68 D-Bobenheim-Roxheim        20:45.18,9  13:35.55,7  (1270)  
V/WJ         1. Josi Eliane                         81 Burgdorf                      44.31,6       -----  (5326)  
V/WH         5. Josi Marlene                        72 Adelboden                     45.42,9      5.52,9  (5314)  
100/M55      9. Joss Alfred                         42 Niederwangen BE             9:45.10,3   1:07.15,8  (2253)  
H/M40        7. Jost Jürg                           56 Lauperswil                  1:31.24,6      9.38,8  (4705)  
Klasse9      9. Jost Nicole, Biel/Bienne            83 Schule Sahligut Zurflüh B     19.10,9     10.48,8  (6525)  
M/M35       10. Jost Thomas                         62 Zürich                      3:17.51,5     28.35,1  (4148)  
TS1/M50     10. Jung Herbert                        46 D-Oberursel                 5:36.53,7   2:07.13,2  (2126)  
H/M35       30. Jung Volker                         62 D-Rastatt                   1:40.11,9     23.18,1  (4697)  
100/M50     78. Jünger Edgar                        48 D-Mutterstadt              12:23.47,0   3:28.57,9    (56)  
100/M35     79. Jungo Roger                         60 Flamatt                    10:56.19,4   4:06.23,7   (650)  
100/MH      39. Junker Hans-Peter                   73 Münchenbuchsee             11:45.02,2   3:38.23,6  (1967)  
100/W50      8. Junod Christine                     48 Münchenstein               12:23.56,6   1:42.32,2   (437)  
100/MH      78. Juon Urs                            72 Törbel                     15:19.26,3   7:12.47,7  (1595)  
100/M45     19. Juri Martin Dr.                     53 A-Breitensee                9:33.38,7   1:31.36,1  (1596)  

Total 59



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.