Bieler Lauftage 1999 - nach Name "H"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
100/M40    144. Haack Norbert                       57 D-Berlin                   12:09.34,8   4:37.56,8  (1535)  
100/W30     17. Haag Christa                        67 Hauptwil                   19:54.41,5  11:30.55,4  (3513)  
100/M45     77. Haag Werner                         54 D-Bellheim                 11:07.56,1   3:05.53,5  (1536)  
100/M50    166. Haak Hans-Henning                   47 D-Helmstedt                20:38.23,5  11:43.34,4  (2545)  
100/M60     83. Haas Edwin                          37 Worblaufen                 17:00.22,0   8:02.37,7  (1246)  
100/MH      41. Haas Ludwig                         71 St-Léonard                 11:58.35,2   3:51.56,6  (1537)  
100/M40     87. Haas Otmar                          57 D-Gössenheim               10:38.13,7   3:06.35,7  (2454)  
TS1/M40      4. Haase Jürgen                        59 D-Hersbruck                 3:29.48,7      9.04,4  (2011)  
TS3/M30      1. Haasnoot Kees                       65 NL-RK Katwijk a/Zee         9:37.39,0       -----  (1538)  
TS3/M35      2. Habegger Beat                       64 Fraubrunnen                 6:44.06,6     44.56,0    (21)  
100/M45    151. Habegger Hans                       53 Utzigen                    13:07.40,8   5:05.38,2  (1021)  
M/MM        19. Habus Hrvoje, CRO                   ?? Croatie                     3:08.20,7     29.26,5  (5803)  
100/M45    206. Haefliger Viktor                    52 Zürich                     16:03.23,8   8:01.21,2  (2365)  
TS2/M60      8. Haehl Horst                         35 Luzern                      8:59.49,8   3:54.49,5  (2050)  
M/M30       24. Haene Martin                        69 Bern                        3:46.31,1     50.36,4  (4874)  
100/M65     34. Haeni Kurt                          33 Ostermundigen              17:19.30,6   6:49.58,4  (1288)  
100/MH      28. Haeni Urs                           71 Laupen BE                  11:22.14,0   3:15.35,4  (1096)  
100/M35    109. Haenni Beat                         60 Uettligen                  12:05.19,1   5:15.23,4  (1016)  
100/M50     30. Haesler Andreas                     45 Heiligenschwendi           10:21.51,0   1:27.01,9  (2065)  
100/M40    117. Häfliger Alfred                     56 Ottenbach                  11:20.22,0   3:48.44,0   (672)  
M/M45       17. Häfliger Bruno                      50 Adligenswil                 4:06.08,0     48.06,2  (4089)  
100/M40     50. Häfliger Rolf                       57 Uitikon Waldegg             9:50.31,6   2:18.53,6   (515)  
H/M30       31. Hafner Heinz                        66 Schaffhausen                1:48.00,8     33.03,7  (4554)  
M/MJ         5. Hafner Stefan                       81 Stüsslingen                 4:52.03,0   1:29.32,1  (4085)  
100/M45    172. Hagen Bruno                         54 Obermumpf                  13:48.38,5   5:46.35,9  (1119)  
M/MH         3. Hagenbuch Dani                      71 Fislisbach                  2:54.36,6     12.43,8  (4005)  
H/MH        15. Hagenbuch Patrick                   74 Remetschwil                 1:31.12,9     14.13,8  (4518)  
TS1/MH       4. Hagenlocher Rolf                    ?? D-Gomaringen                3:59.29,5      5.41,5  (1539)  
H/M30       33. Hager Markus                        69 D-Freiburg-Kappel           1:50.29,3     35.32,2  (4557)  
V/M50       11. Hager Werner                        47 D-Freiburg                  1:01.30,8     21.03,4  (5319)  
V/M40        2. Hägler Stefan                       59 Lengnau BE                    40.47,6      0.22,0  (5002)  
M/MM        18. Hptm Hagmann Hugues, Oberrohrdorf   65 Suisse                      3:07.58,3     29.04,1  (5821)  
100/M45    201. Hagmann Othmar                      53 Niedergösgen               15:48.28,0   7:46.25,4  (1289)  
100/M35    100. Hahn Juergen                        62 D-Kirchheim                11:39.32,2   4:49.36,5  (2320)  
Klasse4      1. Haidar Mohamed, Biel/Bienne         88 Schule Sahligut Spycher S      4.09,5       -----  (6536)  
100/M30    103. Hain Josef                          67 A-Kollerschlag             15:39.50,5   8:30.27,3  (2337)  
TS1/M70      3. Hajek Vlastimil                     25 CZ-As                       6:30.03,7     14.38,3  (1540)  
100/M65     10. Hake Heinz                          34 D-Braunschweig             12:57.27,8   2:27.55,6  (1541)  
V/M45        4. Halaba Miroslaw                     50 Lyss                          43.28,6      5.06,1  (5056)  
100/MP      40. RKD Sdt Haldimann Eveline, Biel/Bie 50 Les Chevrons               17:07.25,7   9:28.23,2  (3824)  
100/M55     12. Haldimann Hans                      43 Giebenach                  10:06.45,4   1:28.50,9  (1542)  
Klasse1      3. Haller Yannique-Aline, Biel/Bienne  92 Kinderturnen Satus Biel-O      2.22,8      0.08,2  (6505)  
H/M30       39. Halter Bruno                        69 Wil SG                      2:07.51,3     52.54,2  (4622)  
100/M35    156. Hämmerli Andreas                    60 La Chaux-de-Fonds          14:18.08,4   7:28.12,7  (1580)  
100/M55     81. Hämmerli Anton                      41 Langendorf                 13:24.08,5   4:46.14,0  (2305)  
100/W55      9. Hämmerli Gertrud                    40 Ziegelbrücke               14:23.08,1   3:44.38,0  (2537)  
100/M65      7. Häni Peter                          33 Oberdiessbach              12:46.03,0   2:16.30,8  (2549)  
100/M45     16. Hanisch Volker                      52 D-Dieburg                   9:26.12,7   1:24.10,1  (1543)  
100/M40    167. Hänle Walter                        59 D-Neuler                   13:12.42,4   5:41.04,4  (2278)  
100/M55     13. Hannappel Aribert                   40 Péry                       10:11.12,4   1:33.17,9   (138)  
V/M40       10. Hänni Rolf, Bargen BE               56 UBS Team Seeland              48.32,2      8.06,6  (5510)  
100/MP      47. OFW Hantke Erwin, D-München         60 1.Infanterie RK München N  18:34.41,7  10:55.39,2  (2405)  
100/M50      1. Hantzsch Helmut                     47 D-Eisenach                  8:54.49,1       -----  (1544)  
100/M40     40. Häntzschel Ralf                     56 D-Esslingen                 9:41.00,9   2:09.22,9  (2140)  
H/W40        5. Hari Heidi                          57 Corgémont                   1:56.56,4     17.53,0  (4908)  
V/M45       14. Hari Ruedi                          54 Corgémont                     53.03,2     14.40,7  (5026)  
100/M40    165. Harlacher Lothar                    58 D-Höpfingen                12:52.45,7   5:21.07,7  (1545)  
100/W45     31. Harlasova Marie                     50 CZ-Chodov V Var            19:21.54,9   8:47.59,3  (3510)  
100/M35     65. Harms Hauke                         61 Lausanne                   10:26.10,2   3:36.14,5  (2400)  
TS3/W45      2. Harrell Franziska                   52 D-Forchheim                17:42.45,2   5:08.16,0  (3516)  
100/M35     52. Hartenstein Pollux                  63 D-Angelbachtal              9:51.41,4   3:01.45,7   (553)  
H/M30        4. Harter Jean-Luc                     67 Ostermundigen               1:19.14,2      4.17,1  (4506)  
100/M35    128. Hartje Andreas                      62 D-Hildesheim               12:41.45,2   5:51.49,5  (1546)  
M/M50        6. Hartmann Roland                     47 Effretikon                  3:42.03,2     30.27,8  (4017)  
100/M60     78. Hartstang Helmut                    36 D-Dierdorf                 16:39.19,0   7:41.34,7  (2282)  
100/W55     15. Hartstang Liesel                    40 D-Dierdorf                 17:34.14,7   6:55.44,6  (2281)  
H/MH        12. Harttig Sven                        73 Biel/Bienne                 1:29.39,7     12.40,6  (5342)  
M/MH        17. Hartwig Rainer                      72 Luzern                      4:17.33,0   1:35.40,2  (4337)  
Klasse9      1. Hasametaj Lavdim, Biel/Bienne       83 Schule Sahligut Zurflüh B      8.22,1       -----  (6523)  
100/M50     24. Häsler Hans                         47 Tägerig                    10:02.41,6   1:07.52,5  (2322)  
100/M45    213. Hasler Hansulrich                   54 Hasle-Rüegsau              17:03.46,6   9:01.44,0  (2511)  
V/M30       18. Häsler Martin, Orpund               67 Biella 4                      58.44,0     25.05,9  (5562)  
100/M55    106. Häsler Peter                        42 Unterägeri                 15:47.37,3   7:09.42,8  (2497)  
V/MH         9. Hasler Simon                        72 Grenchen                      40.17,0      5.02,8  (5377)  
H/MH        25. Hässig Stefan                       78 Walperswil                  1:37.25,5     20.26,4  (4821)  
100/M40     22. Hassler Jürg                        57 Henggart                    9:23.37,6   1:51.59,6    (49)  
TS1/MH      10. Haubenschmid Daniel                 74 Freidorf TG                 4:45.13,2     51.25,2  (1547)  
100/M35     45. Haueter Peter                       63 Schwanden i. E.             9:34.14,9   2:44.19,2  (2521)  
100/M40    132. Haupenthal Hans-Werner              58 D-Hoppstädten-Weiersbach   11:43.55,9   4:12.17,9  (1548)  
100/M45    199. Häuselmann Dieter                   53 Hölstein                   15:43.37,5   7:41.34,9  (1581)  
TS1/MH      14. Häuselmann Pascal                   71 Port                        5:49.28,1   1:55.40,1  (2303)  
100/WH      15. Hauser Claudia                      73 Zürich                     21:43.59,9  13:29.25,2  (2449)  
100/M60     54. Hauser Peter                        37 Bülach                     14:03.22,8   5:05.38,5  (1095)  
TS2/M45      7. Häusermann Christoph                54 Birsfelden                  6:17.24,5     47.38,0  (2483)  
100/M45     41. Häusler Franz                       54 D-Pfullendorf              10:15.26,6   2:13.24,0   (130)  
100/M55     73. Hausmann Fritz                      41 Männedorf                  12:27.37,3   3:49.42,8  (2493)  
100/W35      9. Hausmann Martina                    60 D-Würzburg                 12:20.13,2   4:09.35,7   (436)  
M/M55        4. Hauswirth Gregor                    44 Bern                        3:18.06,8     11.31,6  (2660)  
100/M40    146. Hawkins John                        58 Basel                      12:12.10,1   4:40.32,1  (2587)  
H/M40       38. Hayoz Marius                        55 Schmitten FR                2:07.39,0     45.53,2  (4568)  
100/M45    185. Hedicke Jürgen                      54 D-Halle                    15:00.57,0   6:58.54,4  (1549)  
100/M30     96. Hedicke Thomas                      65 D-Halle                    15:10.33,3   8:01.10,1  (1961)  
100/M35     30. Hefti Andreas                       64 Schwanden GL                9:11.37,5   2:21.41,8  (2251)  
100/M40    116. Hefti Michel                        58 Spiez                      11:14.41,9   3:43.03,9   (654)  
M/M40       28. Hefti Rolf                          57 Pfäffikon SZ                3:57.59,2   1:16.29,8  (4036)  
V/M30       14. Heger Konrad, Merzligen             65 Gesundheitsdirektion Biel     53.38,8     20.00,7  (5570)  
H/WH         3. Hegnauer Renate                     73 Ipsach                      1:35.34,8      2.31,8  (4921)  
M/M40       33. Hegner Hans-Jörg                    58 Zürich                      4:06.06,5   1:24.37,1  (4086)  
K/F2        13. Hegner Nadine                       91 Zürich                         2.41,6      0.51,4  (6072)  
V/W35        6. Hegner Pia                          60 Zürich                        55.37,3      9.30,0  (5423)  
K/M1         5. Hegner Simon                        93 Zürich                         2.50,8      1.02,5  (6073)  
TS2/M35      8. Heid Peter                          60 Rombach                     8:26.35,3   3:46.41,5  (2250)  
H/W50        5. Heidelberger Christine              46 Bolligen                    1:53.26,7     13.59,1  (4825)  
V/W30        7. Heidelberger Sabine                 69 Solothurn                   1:04.29,3     14.35,6  (5311)  
100/M55     95. Heikamp Peter                       42 D-Geislingen/Stg.          14:21.44,5   5:43.50,0  (1195)  
100/M40     32. Heimann Wolfgang                    57 D-Waghäusel                 9:34.36,2   2:02.58,2   (506)  
TS2/MH       7. Hein Nick                           72 D-Kempten                   7:44.44,8   2:36.40,4   (642)  
100/M55     47. Heinemann Olaf                      43 D-Deckenpfronn             11:32.32,7   2:54.38,2  (2386)  
K/F5         4. Heiniger Daniela                    86 Büren an der Aare              9.22,1      1.16,0  (6007)  
V/MJ        10. Heiniger Matthias                   83 Büren an der Aare             45.25,8      7.34,0  (5024)  
V/M50        9. Heiniger Peter                      49 Büren an der Aare             55.20,2     14.52,8  (5031)  
H/M35       27. Heiniger Peter                      64 Frutigen                    1:38.45,5     21.51,7  (4556)  
TS2/M35     13. Heiniger Rolf                       63 Burgdorf                   10:45.55,9   6:06.02,1  (2265)  
K/M6         2. Heiniger Stefan                     84 Büren an der Aare             10.58,6      2.14,4  (6008)  
100/M30     66. Heinz Marco                         68 D-Ostfildern               12:16.18,3   5:06.55,1  (1550)  
100/M45     13. Heissler Dieter                     54 D-Philippsburg              9:19.10,8   1:17.08,2   (548)  
100/MP      42. Sdt Held Jan Maarten, Laufenburg    76 Marschgruppe Argovia       17:44.49,0  10:05.46,5  (2212)  
100/M45    173. Helfenstein Josef                   50 Oberkirch LU               13:49.25,8   5:47.23,2  (1009)  
100/M50    100. Hellmann Gert                       47 D-Steinbach                12:56.49,3   4:02.00,2  (2100)  
100/M55     84. Helmes Walter                       43 D-Obertshausen             13:30.08,9   4:52.14,4   (689)  
100/M40    173. Helms Rafi                          57 D-Rosdorf                  13:35.33,9   6:03.55,9  (1551)  
M/MH         5. Hemmer Pascal                       73 St. Gallen                  3:21.25,9     39.33,1  (2610)  
100/M60     11. Hempel Lothar                       36 D-Hardegsen                10:36.56,8   1:39.12,5   (114)  
V/M40        9. Henauer Kurt                        57 Bern                          48.06,2      7.40,6  (5310)  
100/M50    161. Hendrickx Richard                   47 D-Kaiserslautern           19:31.54,2  10:37.05,1  (1552)  
100/M40    101. Hendriks Tom                        57 NL-Hoofddorp               10:51.34,5   3:19.56,5  (1553)  
100/M40     74. Hennig Ruediger                     57 D-Gengenbach               10:24.21,3   2:52.43,3  (1554)  
100/M30     40. Henrich Andreas                     67 D-Schlüchtern              10:55.55,3   3:46.32,1  (1555)  
M/W40        3. Henseler Heidy                      58 Udligenswil                 3:57.26,0     14.26,3  (4414)  
100/W30     11. Henz Silvia                         67 Grellingen                 14:58.42,4   6:34.56,3  (3546)  
100/M35     88. Henzen Richard                      60 Steg VS                    11:23.49,1   4:33.53,4  (2518)  
100/W45     17. Heppeler Anette                     53 D-Winnenden                13:30.10,5   2:56.14,9  (2145)  
100/M35     46. Herberth Stefan                     60 D-Darmstadt                 9:39.00,6   2:49.04,9  (1556)  
100/W40     11. Herder Evelyn                       56 D-Berlin                   12:07.10,1   3:18.36,7   (425)  
H/M30       37. Hermann Franz                       66 Weinfelden                  1:58.47,8     43.50,7  (4836)  
100/M55     16. Herrmann Günter                     41 D-Felsberg                 10:23.08,8   1:45.14,3   (591)  
100/M60    101. Herrmann Wolfgang                   39 Grenchen                   21:09.09,8  12:11.25,5  (2048)  
K/M3         6. Herrmann Yves                       90 Port                           4.14,4      0.43,8  (6124)  
100/M50     54. Hertig Paul                         48 Zürich                     11:25.30,4   2:30.41,3  (1557)  
M/M60        2. Herzig Jochen                       35 D-Darmstadt                 3:56.55,2     14.08,7  (4037)  
100/M45    132. Herzog Norbert                      51 D-Renningen                12:26.52,2   4:24.49,6   (638)  
100/M35     89. Herzog Thomas                       64 Schwadernau                11:27.41,6   4:37.45,9  (2214)  
Klasse8     10. Hess Andrea, Biel/Bienne            83 Schule Sahligut Hinterman     14.37,9      5.42,1  (6564)  
H/M40       15. Hess Peter                          55 Jona                        1:39.27,3     17.41,5  (4623)  
100/M50    114. Hess Ruedi                          45 Oberkirch LU               13:49.25,7   4:54.36,6  (1003)  
H/W45        7. Hess Susanne                        51 Jona                        1:59.03,2     27.50,7  (4922)  
100/M40    150. Heuschmid Gerhard                   58 D-Mannheim                 12:22.57,6   4:51.19,6  (1558)  
100/W35      1. Hiebl Elke                          64 D-Bodenmais                 8:10.37,5       -----   (402)  
M/M40       23. Hilbig Axel                         59 D-Munster                   3:47.39,5   1:06.10,1  (4314)  
100/M60     81. Hildenbrand Werner                  39 D-Sinsheim                 16:57.44,3   8:00.00,0  (1263)  
100/M50     96. Hilgers Fredi                       48 D-Duisburg                 12:52.24,5   3:57.35,4  (2028)  
100/M30     19. Hill Markus                         66 Zollikon                    9:48.21,6   2:38.58,4   (675)  
V/W30        5. Hiltbrand Denise, Epsach            67 Berner Kantonalbank 2       1:00.44,2     10.50,5  (5542)  
V/M40        3. Hiltbrand Hans                      55 Kappelen                      41.37,0      1.11,4  (5004)  
H/M35       50. Himmelreich Hans                    60 Olten                       2:09.58,3     53.04,5  (4861)  
100/MP      46. Lt Hindermann Peter, D-Neubiberg    73 PARAS                      18:04.07,3  10:25.04,8  (3830)  
H/W40        4. Hintermeister Bea                   55 Unterseen                   1:50.32,5     11.29,1  (4923)  
M/M40       19. Hintermeister Walter                55 Unterseen                   3:39.16,1     57.46,7  (4087)  
100/M50      3. Hirling Werner                      48 D-Radolfzell                9:02.22,8      7.33,7    (64)  
V/MJ         2. Hirsbrunner Roland                  82 Aegerten                      38.18,4      0.26,6  (5293)  
M/M35       24. Hirschi Bendicht                    64 Twann                       3:58.52,4   1:09.36,0  (4312)  
100/M50     69. Hirschi Christian                   45 Winterthur                 11:53.50,2   2:59.01,1  (1561)  
V/WH        16. Hirschi Regina                      74 Nidau                       1:01.00,0     21.10,0  (5424)  
100/M35     99. Hirschi Roger                       61 Twann                      11:38.34,8   4:48.39,1  (1562)  
100/W45      2. Hirschmugl Anna                     51 A-Klaus an der Pyhrnbahn   10:47.06,2     13.10,6  (2152)  
100/M45     39. Hirschmugl Klaus                    54 A-Klaus an der Pyhrnbahn   10:10.22,9   2:08.20,3  (2153)  
H/M30        9. Hirt Edi                            67 Hünibach                    1:22.46,4      7.49,3  (4512)  
TS2/M30     16. Hirt Gerard                         67 Mont-sur-Lausanne          11:14.07,4   6:48.18,1  (1563)  
100/W40     27. Hirt Maria                          56 D-Stetten                  18:24.16,7   9:35.43,3  (2239)  
H/M40       21. Hirt Orlando                        59 Baar                        1:44.16,2     22.30,4  (2671)  
100/M50      9. Hockauf Gerd                        49 D-Ratingen                  9:21.26,5     26.37,4  (2116)  
100/W45     32. Hofer Annamarie                     51 Jegenstorf                 19:22.58,3   8:49.02,7  (3514)  
TS1/MJ       6. Hofer Christoph                     81 Ursenbach                   5:28.24,1   1:45.10,5  (1564)  
V/M35       30. Hofer Markus, Uetendorf             64 Credit Suisse 2               55.19,1     19.22,5  (5506)  
TS1/MJ       4. Hofer Thomas                        82 Ursenbach                   4:51.31,1   1:08.17,5  (1565)  
100/M30    106. Hoffmann Ewald                      69 D-Benzingen                16:16.48,1   9:07.24,9  (2103)  
100/M55     36. Hoffmann Guenther                   42 D-Kassel                   10:57.33,0   2:19.38,5   (622)  
100/M40     77. Hoffmann Heinz-Uwe                  58 D-Berlin                   10:27.55,2   2:56.17,2  (1567)  
H/M55       19. Hoffmann Hermann                    41 Orpund                      2:07.19,0     42.14,1  (2612)  
100/M40     86. Hoffmann Wolfgang                   59 D-Nienburg                 10:35.56,6   3:04.18,6  (1568)  
V/M40        5. Hofmann Andreas                     55 Biel/Bienne                   43.48,2      3.22,6  (5371)  
100/M45      7. Hofmann Jürgen                      51 D-Eisenberg                 8:57.05,2     55.02,6    (59)  
H/MH         3. Hofmann Reto                        73 Finsterhennen               1:18.25,5      1.26,4  (2635)  
100/MH     108. Hofmann Samuel                      72 Orpund                     19:53.17,7  11:46.39,1  (2177)  
100/M60     95. Hofmann Wilfried                    38 D-Michelstadt              18:36.00,1   9:38.15,8  (1569)  
V/MJ        32. Hofstetter Cedric                   85 Vauffelin                     55.00,2     17.08,4  (5039)  
V/WJ         4. Hofstetter Damara                   84 Vauffelin                     54.32,5     10.00,9  (5415)  
M/WJ         1. Hofstetter Melanie                  81 Vauffelin                   6:03.55,9       -----  (4404)  
100/M45     84. Hog Bernhard                        53 D-Offenburg                11:16.25,3   3:14.22,7   (584)  
M/M35       36. Högy Detlef                         61 D-Hirschberg                4:29.28,7   1:40.12,3  (4090)  
100/M45    197. Hohl Jakob                          51 Rheineck                   15:37.58,7   7:35.56,1  (1299)  
100/M55    110. Höhl Werner                         44 D-Speyer                   15:58.50,9   7:20.56,4  (1232)  
100/M45     33. Hohmann Reinhold                    51 D-Kelkheim                  9:52.43,3   1:50.40,7  (1038)  
100/M60     85. Holicki Heinrich                    36 D-Gunzenhausen             17:20.09,3   8:22.25,0  (1242)  
100/M40     65. Holzer Juerg                        56 Safnern                    10:09.07,1   2:37.29,1  (2045)  
H/M35       19. Hönger Andreas                      60 Nidau                       1:32.56,4     16.02,6  (4520)  
100/M35    165. Honndorf Karl                       60 D-München                  15:51.08,1   9:01.12,4  (2476)  
100/M50    125. Hontoir Michel                      49 B-Houtain-St.Simeon        14:36.30,8   5:41.41,7  (1276)  
100/M50    142. Hool Jean-F.                        47 Schachen LU                16:20.09,3   7:25.20,2  (1321)  
100/M45    163. Hopf Klaus Dr.                      52 D-Berlin                   13:37.08,9   5:35.06,3  (1571)  
100/M35     47. Höpfinger Harald                    62 D-Oberstdorf                9:44.26,4   2:54.30,7  (1582)  
100/W60      4. Hoppen Margreth                     38 D-Neuwied                  14:50.40,5   3:20.49,5  (2280)  
M/MH        13. Horat Hansueli                      70 Küssnacht am Rigi           3:55.21,5   1:13.28,7  (4333)  
Klasse1      9. Horisberger Jan, Biel/Bienne        93 Kinderturnen Satus Biel-O      2.41,9      0.27,3  (6506)  
100/M30     85. Horlbeck Rene                       68 Zürich                     13:43.54,2   6:34.31,0  (2316)  
100/M55     61. Horn Winfried                       42 D-Werdau                   11:51.33,4   3:13.38,9   (671)  
100/M55     56. Hörner Gerhard                      41 D-Kuhardt                  11:43.34,8   3:05.40,3  (1583)  
100/M45     58. Hornig Jürgen                       54 D-Berlin                   10:31.28,8   2:29.26,2  (1572)  
100/MH       2. Hörst Jürgen                        70 D-Amorbach                  9:02.01,4     55.22,8  (1118)  
TS1/M55      6. Horst Robert                        42 Savigny                     5:09.43,6     35.47,8  (2352)  
TS2/MH       3. Horst Thomas                        75 Le Grand-Saconnex           5:47.59,7     39.55,3  (2435)  
100/M55     14. Horvat Josip                        44 CRO-Kotoriba               10:17.44,4   1:39.49,9  (1964)  
100/M30      6. Höschele Jochen                     68 D-Kornwestheim              8:52.07,2   1:42.44,0   (549)  
K/M3         7. Hostettler Christoph                ?? Nidau                          4.18,5      0.47,9  (6132)  
100/M30     54. SDT Hostettler Markus               66 Riffenmatt                 11:30.05,8   4:20.42,6  (3809)  
K/M2        12. Hostettler Olivier                  91 Nidau                          2.14,4      0.24,7  (6131)  
100/M40    190. Hostie Stephan                      57 B-Braine-le-Comte          14:24.28,4   6:52.50,4  (1173)  
V/M35       15. Hottenberg Stephan                  60 Hasle-Rüegsau                 46.19,7     10.23,1  (5057)  
100/M50    124. Howald Peter                        46 Biel/Bienne                14:35.22,1   5:40.33,0  (1145)  
100/M30    124. Hrebicek Miloslav                   66 CZ-Praha 4                 20:29.56,9  13:20.33,7  (1357)  
TS2/M40     16. Huber Harry                         55 La Chaux-de-Fonds           7:41.20,8   2:58.44,3  (2585)  
100/M35    136. Huber Rene                          64 Zürich                     12:51.19,5   6:01.23,8  (1574)  
100/MJ       1. Huber Stephan Andreas               ?? Langenthal                 10:38.04,8       -----  (1575)  
V/WJ         7. Hubler Beatrice, Biel/Bienne        ?? FDP Tutti Fruti             1:09.41,7     25.10,1  (5309)  
V/WJ        12. Hubler Claudia, Biel/Bienne         ?? FDP Tutti Fruti             1:11.30,8     26.59,2  (5306)  
M/M35       42. Hug Ernst                           63 Bern                        5:18.18,3   2:29.01,9  (4858)  
H/M30       30. Hug Fridolin                        66 Wettingen                   1:45.23,5     30.26,4  (4878)  
TS2/M40      5. Hug Hans                            58 Rickenbach b. Wil           5:30.59,6     48.23,1  (1576)  
100/WH      13. Hug Heidi                           75 Volketswil                 20:07.17,4  11:52.42,7  (3547)  
V/M30       10. Hug Thomas, Orpund                  67 Biella 1                      50.16,4     16.38,3  (5549)  
TS2/M50      8. Hügli Manfred                       48 Ersigen                     7:59.09,8   3:09.27,1  (1579)  
100/WJ       1. Huguelet Caroline                   81 Vauffelin                  21:37.35,1       -----  (3548)  
V/MH        23. Huguenin Christian, St-Imier        70 Berner Kantonalbank 1         55.34,9     20.20,7  (5538)  
M/M40       39. Hühnli Bruno                        58 Kehrsatz                    4:52.32,5   2:11.03,1  (4040)  
V/MJ        36. Humbel Roger                        81 Bremgarten b. Bern            58.49,3     20.57,5  (5092)  
100/MH      75. Humm Lukas                          71 St. Gallen                 14:57.03,0   6:50.24,4  (1218)  
100/M45     66. Hungerbuehler Toni                  53 Möhlin                     10:47.32,1   2:45.29,5   (637)  
100/M35    129. Hunziker Joerg                      64 Feldbrunnen                12:42.44,9   5:52.49,2   (635)  
100/M60     80. Hunziker Paul                       36 Matzendorf                 16:49.40,5   7:51.56,2  (1257)  
V/MJ         4. Hunziker Simon                      82 Langenthal                    42.10,2      4.18,4  (5093)  
100/M35    115. Hunziker Urs                        61 Fällanden                  12:20.24,2   5:30.28,5  (1577)  
100/MP      29. CPL Hurni Laurent, Neuchâtel        59 Les Chevrons I             15:47.47,1   8:08.44,6  (2201)  
100/M45    142. Hurst Rainer                        52 D-Ettenheim                12:49.18,6   4:47.16,0  (1072)  
M/MM         2. Kpl Hürzeler Thomas, Därligen       ?? Suisse                      2:41.07,6      2.13,4  (5822)  
M/M50       12. Huster Josef                        46 Dübendorf                   4:01.56,1     50.20,7  (2667)  
100/M40    156. Hustig Michael                      57 D-Saarmund                 12:35.55,0   5:04.17,0  (1965)  
100/M35     87. Huta Pavel                          63 CZ-Dubnany                 11:22.39,1   4:32.43,4   (518)  
V/W55        1. Huth Renate                         41 D-Unterkirnach              1:10.39,9       -----  (5416)  
M/M60        4. Huth Wolfgang                       38 D-Unterkirnach              4:17.07,8     34.21,3  (4088)  
100/M35    146. Huthmann Achim                      63 D-Crailsheim               13:39.15,0   6:49.19,3  (1067)  
M/WH         2. Hutmacher Barbara                   71 Grafenried                  3:33.34,0      9.08,2  (2665)  
100/M40    157. Hutter Edwin                        55 Wuppenau                   12:38.09,0   5:06.31,0  (1578)  

Total 252



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.