Bieler Lauftage 1999 - nach Name "B"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M/MH        14. Bachmann Benno                      70 Winterthur                  4:01.42,2   1:19.49,4  (5340)  
M/MJ         1. Bachmann Matz                       ?? Zürich                      3:22.30,9       -----  (4055)  
100/W55     10. Bächtold Elsbeth                    44 Volketswil                 15:06.31,9   4:28.01,8  (3508)  
100/M60     88. Bächtold Erich                      39 Volketswil                 17:41.37,5   8:43.53,2  (1419)  
100/M60     93. Bächtold Hans                       39 Volketswil                 18:19.43,1   9:21.58,8  (1950)  
100/M60     27. Back Howe                           37 D-Seligenstadt             11:42.53,4   2:45.09,1  (1089)  
100/M35     21. Backof Rudolf                       60 D-Nördlingen                8:45.11,1   1:55.15,4   (101)  
100/M65     11. Bader Erhard                        33 D-Berlin                   13:28.55,1   2:59.22,9  (1375)  
M/M30        5. Baehler Ueli                        66 Uetendorf                   3:13.29,4     17.34,7  (4348)  
100/M45    180. Bähler Herbert                      51 Kirchberg BE               14:39.33,4   6:37.30,8  (1420)  
100/M75      6. Bakker Johan                        23 NL-P.H.Den Burg-Texel      18:29.28,1   5:49.29,9  (1191)  
100/M30     71. HGd Res HG Balcarczyk Klaus         69 D-Olching                  12:35.39,6   5:26.16,4  (2408)  
M/M40       35. Baldensperaer Gerard                59 Biel/Bienne                 4:14.21,0   1:32.51,6  (4336)  
100/M50     37. Baldischweiler Ernst                47 D-Höchenschwand            10:29.06,9   1:34.17,8  (2272)  
100/W35     18. Balestrini Carmen                   62 I-Ronellasca               17:52.21,6   9:41.44,1  (2329)  
TS2/M60      7. Balimann Heinz                      35 Cheyres                     8:58.56,9   3:53.56,6  (1186)  
100/M50     45. Balmer Christian                    47 Port                       11:09.56,7   2:15.07,6   (600)  
100/MH      42. Balmer Freddie                      ?? Basel                      12:01.10,2   3:54.31,6  (1376)  
100/W45     14. Banasiak Alicja                     52 PL-Bielsko Biala           12:39.23,8   2:05.28,2   (411)  
100/WH      11. Bandelier Silvie                    71 Biel/Bienne                15:12.52,8   6:58.18,1  (2071)  
100/M40     85. Bär Willi                           59 Wetzikon ZH                10:35.52,1   3:04.14,1  (1421)  
K/F1         1. Barben Marcella                     93 Reutigen                       2.12,2       -----  (6102)  
M/MM        10. Cap Barbu Augustin, R-Cimpina-Praho 63 Roumanie                    2:47.27,2      8.33,0  (5811)  
100/M35    119. Barenhoff Volker                    64 D-Köngen                   12:24.37,2   5:34.41,5  (1069)  
100/W40     29. Bart Alice                          55 Hindelbank                 19:40.52,4  10:52.19,0  (3525)  
100/M55     48. Bartel Günter                       44 D-Odenthal                 11:34.58,6   2:57.04,1  (2001)  
TS2/M60      3. Barthel Dietrich                    39 D-Schwerin                  6:14.37,8   1:09.37,5   (718)  
100/M50     73. Barthelmann Joachim                 49 D-Koblenz                  11:58.47,9   3:03.58,8   (660)  
TS2/W30      3. Bärtschi Beatrice                   65 Adelboden                   5:54.42,7     52.16,2   (408)  
100/MH      92. Bärtschi Christian                  70 Sumiswald                  17:15.24,1   9:08.45,5  (1353)  
H/M30       22. Bärtschi Roland                     65 Hauterive                   1:33.12,0     18.14,9  (4600)  
100/M45     64. Bässler Claus                       52 D-Nürtingen                10:44.25,2   2:42.22,6   (601)  
100/M45    208. Batos Stefan                        53 Worben                     16:08.54,0   8:06.51,4  (1197)  
H/W45        4. Batt Ursula                         51 Safnern                     1:43.02,3     11.49,8  (4831)  
H/M35       24. Bättig André                        60 Morges                      1:34.13,3     17.19,5  (4543)  
TS3/M35      5. Bauer Philippe                      62 Savagnier                  11:05.14,5   5:06.03,9  (2509)  
100/M50    148. Bauer Ulrich                        49 D-Ludwigshafen             17:28.28,4   8:33.39,3  (1258)  
100/M30     80. Bauerfeind Stephan                  68 D-Trendelburg-Deisel       13:15.22,5   6:05.59,3  (1137)  
H/M30       29. Baum Christian                      68 Nidau                       1:36.24,9     21.27,8  (4544)  
K/F3         9. Baumann Annik                       90 Schleitheim                    4.36,5      0.50,0  (6079)  
K/M2         6. Baumann Dominic                     91 Schleitheim                    2.07,1      0.17,4  (6080)  
100/MH     107. Baumann Herbert                     75 Morgarten                  19:38.15,7  11:31.37,1  (1377)  
M/M30       26. Baumann Marcel                      69 Seftigen                    3:50.13,3     54.18,6  (4866)  
H/WH         4. Baumann Martina                     71 Wabern                      1:39.54,2      6.51,2  (4912)  
100/M45     86. Baumann Rene                        54 Epalinges                  11:16.53,5   3:14.50,9  (1378)  
100/MH      91. Baumann Rolf Markus                 72 Luzern                     16:53.40,4   8:47.01,8  (1344)  
100/MH      12. Baumberger Remo                     71 Willerzell                  9:55.23,5   1:48.44,9  (1380)  
100/M40    108. Baumer Peter                        58 Münsingen                  11:02.08,3   3:30.30,3   (710)  
100/W60      8. Baumgartner Annie                   39 F-Massongy                 20:54.33,8   9:24.42,8  (3524)  
100/M45    177. Baumgartner Bruno                   50 Brugg AG                   14:13.25,3   6:11.22,7  (1136)  
TS1/M35     24. Baumgartner Elmar                   63 Flawil                      7:15.12,2   4:11.08,2  (1943)  
100/M30      8. Baumgartner Hansueli                66 Fankhaus (Trub)             9:15.11,9   2:05.48,7  (2297)  
100/M50    169. Baumgartner Kurt                    48 Schüpfen                   21:31.54,5  12:37.05,4  (2561)  
TS1/M70      2. Baumgärtner Roland                  26 Chippis                     6:27.57,4     12.32,0  (1277)  
100/M45     56. Baumgartner Urs                     50 St. Gallen                 10:30.41,4   2:28.38,8  (2465)  
M/M35       39. Baumler Eric                        60 F-Montbeliard               4:46.31,4   1:57.15,0  (4345)  
H/M35       15. Baur René                           60 Studen BE                   1:30.16,6     13.22,8  (4584)  
H/M30       34. Bauschmann Ralph                    67 Reichenbach i. K.           1:50.44,9     35.47,8  (2672)  
100/W40     23. Bauschulte Daniela                  57 D-Rietberg                 16:10.34,0   7:22.00,6  (3526)  
TS2/M55      2. Bechtel Wilfried                    42 D-Heidelberg                5:53.42,8     38.26,5   (128)  
TS1/W35      2. Bechter Margrit                     63 Buttwil                     7:24.09,0   3:52.40,4  (3527)  
Klasse9      8. Beciri Gjilsime, Biel/Bienne        83 Schule Sahligut Zurflüh B     14.39,3      6.17,2  (6518)  
100/M35     95. Beck Albrecht                       62 D-Calw                     11:36.10,3   4:46.14,6   (726)  
H/M50       19. Beck Benno                          46 Schöftland                  1:45.23,9     28.57,0  (4853)  
V/MJ         6. Beck Fabian                         82 Grosshöchstetten              43.53,9      6.02,1  (5083)  
100/W45      8. Beck Jutta                          54 D-Lindlar                  12:19.55,4   1:45.59,8  (3528)  
100/M45    124. Beck Klaus                          50 D-Lindlar                  12:20.00,9   4:17.58,3  (1381)  
100/M35     94. Beck Vincent                        64 F-Soultz                   11:36.09,2   4:46.13,5   (721)  
100/M50     15. Becker Rainer                       48 D-Bergholz-Rehbrücke        9:43.21,8     48.32,7  (1382)  
100/M30     72. Beckmann Michael                    69 D-Oberderdingen            12:37.25,7   5:28.02,5  (1383)  
Klasse5      3. Becqai Alban, Biel/Bienne           86 Schule Sahligut Lampart M      4.27,4      0.06,9  (6546)  
100/M45    219. Hfw Begovici Günter                 50 D-Frankfurt                17:58.18,8   9:56.16,2  (3832)  
100/M70      3. Behounek Hans                       29 Pratteln                   13:32.43,9     31.45,6   (697)  
100/M50     61. Beichter Helmut                     46 D-Esslingen                11:40.12,5   2:45.23,4  (1384)  
100/M50    123. Belser Hans                         45 Langendorf                 14:26.47,9   5:31.58,8  (1124)  
H/M40       28. Bendel Ralf                         57 Reinach BL                  1:48.45,3     26.59,5  (4564)  
TS1/M35      1. Benz Dieter                         63 D-Weil am Rhein             3:04.04,0       -----  (1385)  
TS2/M40     18. Berchtold Riccardo                  59 Brig                        8:07.31,9   3:24.55,4  (2141)  
100/MH      60. Berger Andreas                      75 Brügg BE                   13:42.11,3   5:35.32,7  (1269)  
H/M45        6. Berger Gerhard                      54 Hägendorf                   1:27.25,0      5.53,2  (4510)  
V/MJ        21. Berger Marc, Lengnau BE             80 Gassmann AG                   49.19,8     11.28,0  (5533)  
100/MH      93. Berger Pascal                       71 Port                       17:17.42,7   9:11.04,1  (1387)  
M/W40        4. Berger-Schmitt Regina               56 D-Karlsruhe                 4:11.53,2     28.53,5  (4316)  
100/M55     33. Bergert Rainer                      43 D-Rodgau                   10:52.35,8   2:14.41,3   (592)  
100/M30     57. Bergmann Matthias                   65 D-Nagold                   11:42.43,5   4:33.20,3  (2173)  
TS2/MH      14. Bernard Yves                        72 Cortébert                   9:32.00,0   4:23.55,6  (2468)  
100/M40      9. Bernhard Markus                     59 Thunstetten                 8:38.20,3   1:06.42,3    (51)  
M/M30       37. Berradt Alex                        65 F-Montbeliard               5:07.49,0   2:11.54,3  (4057)  
M/M30        2. Bertschy Adrian                     68 Biel/Bienne                 2:58.45,8      2.51,1  (4319)  
K/F2        17. Besançon Kelly                      92 Sutz                           2.59,1      1.08,9  (6071)  
100/W50      9. Bessard Irene                       46 Martigny                   12:30.34,9   1:49.10,5   (428)  
M/M45       19. Besson Larry                        51 Lausanne                    4:20.48,8   1:02.47,0  (4058)  
Klasse9      2. Besun Engin, Biel                   83 Schule Sahligut Zurflüh B      8.55,8      0.33,7  (6519)  
100/M60     92. Beuchat Jean-Pierre                 39 Nidau                      18:03.56,5   9:06.12,2  (1217)  
100/M45    111. Beuschold Klaus                     53 D-Köln                     12:02.02,4   3:59.59,8  (2181)  
100/M40    204. Beutel Frank                        57 D-Würzburg                 15:34.53,1   8:03.15,1   (503)  
100/M70      9. Beutel Walter Dr.                   25 D-Frankenthal              15:34.52,2   2:33.53,9  (1388)  
K/F2         3. Beutler Laurence                    91 Biel/Bienne                    2.08,5      0.18,3  (6001)  
H/M50       25. Beutler Rudolf                      45 Lyss                        1:50.55,5     34.28,6  (4565)  
100/M40    137. Beyer Gerd                          55 D-Braunschweig             11:54.36,9   4:22.58,9  (1389)  
V/M35       11. Bianzina Walter                     63 Sutz                          44.02,1      8.05,5  (5005)  
K/M1        16. Bichsel Thibault                    96 Biel/Bienne                    5.09,7      3.21,4  (6116)  
M/MH         4. Biegger Marcel                      76 Busswil b. Büren            3:17.49,8     35.57,0  (5354)  
100/W55      5. Bigge Barbara                       42 D-Lehrte-Arpke             12:40.24,8   2:01.54,7  (2112)  
100/M60     62. Bigge Rolf                          38 D-Lehrte-Arpke             15:04.27,7   6:06.43,4  (2114)  
H/M50       28. Bilat Daniel                        46 Biel/Bienne                 1:59.03,8     42.36,9  (4566)  
TS2/MH      21. Bilger Roland                       77 D-Reutlingen               10:53.44,5   5:45.40,1  (2118)  
100/MH      59. Billich Christian                   72 D-Lörrach                  13:40.53,9   5:34.15,3  (1085)  
100/M60     19. Bingeser Erwin                      39 D-Nürnberg                 11:19.04,3   2:21.20,0  (2187)  
M/W45        2. Binz Ursula                         53 Frutigen                    4:22.12,2     24.47,9  (4407)  
100/M60     28. Birkenfeld Lothar                   38 D-Butzbach                 11:48.32,5   2:50.48,2   (580)  
100/M60     79. Birrer Bruno                        39 Nidau                      16:43.05,6   7:45.21,3  (1390)  
100/MH     103. Fw Bissig Daniel                    72 Unterschächen              17:44.53,2   9:38.14,6  (2414)  
H/M45        3. Bissig Hans                         52 Cham                        1:25.08,2      3.36,4  (4586)  
100/M35    106. Bittner Martin                      60 D-Gelsenkirchen            11:52.43,5   5:02.47,8   (620)  
TS2/M45     16. Bitz Michel                         54 Veyrier                    10:54.24,5   5:24.38,0  (1391)  
100/M65     28. Blank Max                           32 D-Stuttgart                16:18.28,3   5:48.56,1  (1237)  
100/M45     80. Blaser Beat                         53 Herzogenbuchsee            11:09.44,4   3:07.41,8   (570)  
TS3/M35      7. Blaser Markus                       61 Gümligen                   13:46.00,1   7:46.49,5  (1251)  
H/M40        1. Blaser Roland                       58 Interlaken                  1:21.45,8       -----  (4826)  
H/W35        7. Blättler Brigitte                   64 Wädenswil                   2:04.37,5     21.19,1  (4910)  
100/M65     25. Bleesz Ernst                        31 Wolfhausen                 15:47.15,5   5:17.43,3  (1393)  
100/M35    108. Bleesz Werner                       62 Hombrechtikon              11:57.50,5   5:07.54,8  (2236)  
100/M40    121. Blenn Rolf                          55 D-Ortenberg                11:22.58,2   3:51.20,2  (1008)  
TS1/M30      5. Sdt Bleuler Max                     67 S. Antonino                 5:16.13,4   2:01.30,7  (2422)  
100/W50      7. Bleuler Therese                     48 Dietikon                   11:53.19,2   1:11.54,8   (423)  
H/M45       39. Bloch Guido                         50 Oensingen                   2:00.57,9     39.26,1  (5329)  
100/M40    158. Block Fritz                         55 Riehen                     12:39.26,1   5:07.48,1   (607)  
TS2/W50      3. Blohm Petra                         46 D-Horneburg                10:12.23,2   2:55.06,2  (3530)  
TS1/MH       3. Blösch Pascal                       73 Nidau                       3:59.16,5      5.28,5  (1394)  
100/MH      79. Sdt Blum Peter                      78 Chevenez                   15:19.41,9   7:13.03,3  (2415)  
100/WH      10. Blumer Claudia                      75 Twann                      13:59.42,2   5:45.07,5  (2576)  
M/M30       15. Bobst Hanspeter                     67 Oensingen                   3:30.45,9     34.51,2  (4059)  
100/W50     12. Bodamer Hildegard                   48 D-Plüderhausen             13:24.57,8   2:43.33,4  (2290)  
100/MP      45. Lt Bode Thorsten, D-Neubiberg       73 PARAS                      18:03.37,8  10:24.35,3  (3829)  
TS2/W40      3. Bodero Isabella                     56 Luzern                      8:59.49,7   3:16.07,0  (2051)  
100/M45     10. Boesiger Walter                     54 Niederbipp                  9:00.36,3     58.33,7    (48)  
V/MH         1. Böhler Andreas                      73 Basel                         35.14,2       -----  (5046)  
100/M50    107. Böhler Dieter                       45 Genève                     13:31.00,3   4:36.11,2  (1183)  
V/W30        1. Böhler Gabriele                     65 D-Herrischried                49.53,7       -----  (5406)  
100/M50     55. Böhme Fritz                         46 A-Neumarkt im Mühlkreis    11:27.04,8   2:32.15,7  (1422)  
M/W35        3. Boillat Kireev Véronique            62 St-Sulpice VD               4:36.03,5     41.27,7  (4403)  
TS2/M50      4. Boissiere Jacques                   45 Châtelaine                  6:37.10,3   1:47.27,6  (2137)  
100/W55      3. Boll Rosa                           41 D-Waldshut-Tiengen         10:53.20,6     14.50,5  (2273)  
100/WH      12. Bolli Monika                        71 Tesserete                  19:06.33,3  10:51.58,6  (2235)  
M/M45       30. Bolliger Rolf                       54 Büren SO                    5:23.36,1   2:05.34,3  (4060)  
100/W35     15. Bolliger Vedika                     64 Zürich                     14:39.45,1   6:29.07,6   (443)  
H/WH        10. Bollinger Leila Coralia             71 Zürich                      1:55.36,0     22.33,0  (2617)  
100/M40    202. Bölsterli Fredy                     56 Sursee                     15:25.58,2   7:54.20,2  (1240)  
V/W45        7. Bommeli Susanne, Bremgarten b. Bern 51 FDP Frauen                  1:12.32,6     29.22,5  (5573)  
H/MH        17. Bonfigli Massimo                    ?? Peseux                      1:33.05,9     16.06,8  (4824)  
TS1/MJ       1. Bongard Vincent                     81 Jens                        3:43.13,6       -----  (1395)  
K/F5         1. Bongard Vivianne                    85 Jens                           8.06,1       -----  (6135)  
100/M30     51. Bonitz Tilo                         66 D-Berlin                   11:27.23,3   4:18.00,1  (1396)  
100/M40     81. Bonk Detlef                         55 D-Köln                     10:34.06,8   3:02.28,8   (546)  
M/M40       15. Bopp Werner                         56 Villnachern                 3:30.42,2     49.12,8  (4025)  
H/MH        34. Bord Alain                          ?? Lausanne                    1:44.58,4     27.59,3  (4589)  
M/M30       23. Borer Dominik                       65 Solothurn                   3:44.00,2     48.05,5  (4338)  
V/M60        1. Borer Egon                          37 Sissach                       46.15,4       -----  (5361)  
V/M30       17. Borer Peter                         65 Breitenbach                   57.13,6     23.35,5  (2658)  
100/W50      3. Borer Sappl Edith                   45 St. Moritz                 11:20.24,0     38.59,6   (414)  
H/M40       31. Borer Urs                           57 Kleinlützel                 1:52.16,8     30.31,0  (4590)  
100/M50     28. Borgmann Hans                       45 D-Dortmund                 10:16.15,4   1:21.26,3   (139)  
100/M55     87. Borm Günter                         41 D-Magstadt                 13:43.01,5   5:05.07,0  (2096)  
M/M50       17. Born Fritz                          46 Hettiswil                   4:41.46,1   1:30.10,7  (4061)  
100/M50     17. Born Peter                          48 D-Nürtingen                 9:44.12,2     49.23,1   (121)  
H/M50       12. Bornoz Claude                       48 Vevey                       1:36.31,3     20.04,4  (4591)  
100/M65      1. Borris Willi                        32 D-Sexau                    10:29.32,2       -----   (547)  
H/M40       34. Bortolotti Giorgio                  58 Lugano Sortite              1:53.03,0     31.17,2  (5332)  
100/M45     32. Bösch Arthur                        52 Ermensee                    9:49.11,5   1:47.08,9  (2445)  
100/M55     37. Bösch Jürg                          42 Schlieren                  11:05.55,4   2:28.00,9  (2321)  
100/M40    166. Boschung Beat                       59 Wünnewil                   13:09.56,9   5:38.18,9  (1397)  
100/M35    170. Boss Peter                          60 Büetigen                   16:25.22,4   9:35.26,7  (1259)  
M/M40        6. Bossi Mario                         57 Oensingen                   3:12.23,0     30.53,6  (4008)  
100/M40    205. Bottinelli Daniel                   57 Frutigen                   15:37.26,8   8:05.48,8  (1399)  
100/M35    169. Bottinelli Jean-Marc                64 Villeret                   16:17.40,6   9:27.44,9  (1400)  
100/W35      3. Bouquet Christiane                  63 Ste-Croix                   9:52.04,8   1:41.27,3  (3531)  
100/M35    140. Bourgeois Christian                 60 F-Frotey les Lure          13:08.53,8   6:18.58,1  (2093)  
100/M30     59. Bourrat Joel                        67 F-Lougres                  11:51.48,8   4:42.25,6  (2370)  
M/M35       38. Bovay Gilles                        60 Morrens VD                  4:41.25,5   1:52.09,1  (4062)  
100/M50    157. Bozkaya Kemal                       45 Frauenfeld                 18:23.09,1   9:28.20,0  (1304)  
M/M35       20. Bracher Heinz                       63 Bleienbach                  3:47.53,0     58.36,6  (2680)  
100/W50     17. Bracher Käthi                       47 Madiswil                   18:55.57,8   8:14.33,4  (3512)  
100/M40     66. Bracher Peter                       55 Riedholz                   10:15.34,1   2:43.56,1   (625)  
100/M45     69. Bracht Gerhard                      50 D-Stuttgart                10:50.00,1   2:47.57,5   (528)  
100/M40    175. Brack Bernhard                      57 St. Gallen                 13:43.55,7   6:12.17,7  (1401)  
100/M55    102. Bradac Alois                        40 CZ-Zdar nad Sazavou e      15:23.30,0   6:45.35,5  (1402)  
V/W30        2. Brand Gabriela                      65 Bern                          52.15,3      2.21,6  (5557)  
100/M35    154. Brand Peter                         63 D-Landau                   14:09.01,8   7:19.06,1  (1403)  
M/M40       26. Brändli Jakob                       57 Langnau i. E.               3:55.49,4   1:14.20,0  (4339)  
H/M60       10. Brandt René                         36 Peseux                      2:10.49,9     38.43,8  (4592)  
100/M45     87. Braner Gerhard                      50 D-Karlsruhe                11:18.33,2   3:16.30,6   (627)  
100/M70      4. Brassel Paul                        27 Speicher                   13:46.32,8     45.34,5   (695)  
100/M35     70. Bratschi Hans-Peter                 60 Biel/Bienne                10:31.04,0   3:41.08,3  (1404)  
M/MH        19. Bräuchi Marc                        71 Aarau                       4:21.30,8   1:39.38,0  (4063)  
V/M40       13. Brauchli Heinz, Twann               55 Credit Suisse 2               50.24,0      9.58,4  (5505)  
100/M30     39. Brauckmann Helge                    66 D-Duisburg                 10:51.25,1   3:42.01,9  (2340)  
V/MJ         5. Brauen Reto                         83 Pieterlen                     43.25,5      5.33,7  (5021)  
100/MH      96. Braun Alexander                     74 D-Frankenthal              17:22.15,8   9:15.37,2  (1405)  
100/W50     13. Braun Marianne                      48 D-Ranstadt                 13:35.31,2   2:54.06,8  (3532)  
100/M50     68. Braun Werner                        45 I-Partschins               11:53.27,8   2:58.38,7   (693)  
TS1/M40     12. Brechbühl Alfred                    59 Toffen                      5:03.24,7   1:42.40,4  (1159)  
K/M4        10. Brechbühl Claude                    88 Nidau                          4.12,4      0.46,9  (6002)  
H/M45       31. Brechmann Meinolf                   52 D-Schloß Holte-Stukenbroc   1:45.33,5     24.01,7  (4809)  
100/M40     55. Brecht Walter                       57 D-Mannheim                  9:53.33,7   2:21.55,7   (574)  
100/M35    120. Breithaupt Rolf                     64 D-Offenburg                12:25.25,4   5:35.29,7  (2246)  
TS2/M45     14. Brenn Marcel                        53 Beringen                    9:12.48,0   3:43.01,5  (1100)  
TS2/M55      7. OTL Breuer Gerhard H.               44 D-Efringen-Kirchen          9:06.36,2   3:51.19,9  (2421)  
H/M40       24. Bridge Philip                       57 Zollikofen                  1:47.13,6     25.27,8  (4594)  
100/M60    103. Briggen Urs                         36 Bubendorf                  21:34.19,2  12:36.34,9  (1406)  
100/M35      3. Bringold Andreas                    64 Wiedlisbach                 7:42.51,1     52.55,4     (5)  
100/M45    158. Britz Herbert                       50 D-Karlsruhe                13:26.48,4   5:24.45,8  (1407)  
M/M55        1. Broch Josef                         44 Ballwil                     3:06.35,2       -----  (4002)  
100/M45     96. Brodbeck Ulrich                     52 D-Sindelfingen             11:32.33,1   3:30.30,5  (2387)  
100/M40    224. Broder Reto                         57 Münchenbuchsee             19:33.01,6  12:01.23,6  (1165)  
M/M50       15. Brogle Andreas                      46 Wittnau                     4:24.39,7   1:13.04,3  (2686)  
V/M65        1. Brönnimann Heinz                    31 Dieterswil                    47.46,4       -----  (5020)  
V/M55        5. Brönnimann Peter                    41 Schüpfen                      51.47,0      9.50,9  (5025)  
H/MH        23. Brönnimann Rudolf                   ?? Nussbaumen b.Baden          1:35.20,3     18.21,2  (4596)  
K/M6         3. Brotschi Remo                       84 Brügg BE                      14.31,6      5.47,4  (6003)  
100/M30     61. Bruchon Cyril                       69 F-Le Plessis Robinson      11:54.13,2   4:44.50,0  (1408)  
100/W30     16. Bruderer Brigitte                   66 Gachnang                   17:37.41,3   9:13.55,2  (2257)  
100/W60      5. Brügger Lotti                       37 Volketswil                 18:24.30,6   6:54.39,6  (3504)  
100/W45      5. Bründler Ida                        51 Stans                      11:44.45,8   1:10.50,2   (430)  
100/M45    181. Brunecker Wolfgang                  52 D-Wuppertal                14:46.54,7   6:44.52,1  (2199)  
100/MH      63. Brunet Roger                        ?? F-Jougne                   13:54.42,2   5:48.03,6  (1947)  
TS1/M50      8. Brunner Franz                       45 Birchwil                    5:30.56,0   2:01.15,5  (1409)  
V/W35        4. Brunner Irene, Biel/Bienne          ?? FDP BE Gruppe Jogger          55.12,5      9.05,2  (5294)  
H/M45        5. Brunner Kurt                        51 Biel/Bienne                 1:25.36,3      4.04,5  (4818)  
100/M40     30. Brunner Peter                       55 Olten                       9:33.28,8   2:01.50,8  (2489)  
100/M45     65. Brunschweiler Josef                 51 Urdorf                     10:47.31,5   2:45.28,9  (2325)  
100/W40     17. Brüwer Gerda                        57 D-Bippen                   13:28.47,2   4:40.13,8  (3533)  
100/M50     97. Bryner Rolf                         45 Embrach                    12:55.05,4   4:00.16,3  (1027)  
V/MJ        42. Buccella Daniel, Biel/Bienne        80 Biella 4                    1:08.20,0     30.28,2  (5561)  
TS1/MH       7. Buch Christian                      73 Biel/Bienne                 4:29.15,6     35.27,6   (539)  
100/W45     33. Bucheli Verena                      50 Ostermundigen              20:54.45,7  10:20.50,1  (3520)  
TS2/W55      2. Buchenhorner Vreni                  43 Schnottwil                  6:11.49,2     24.27,4  (2227)  
M/M40        4. Bucher Andreas                      58 Brunnen                     3:08.05,8     26.36,4  (4013)  
100/M50    146. Bucher Josef                        47 Schönenbuch                17:15.53,9   8:21.04,8  (1411)  
H/MH        16. Bucher Martin                       76 Berg SG                     1:32.07,4     15.08,3  (4834)  
100/W55     17. Bucher Silvia                       40 Volketswil                 18:24.34,2   7:46.04,1  (3509)  
100/MH     101. Buchmann Reto                       77 Langenthal                 17:41.49,6   9:35.11,0  (1949)  
100/M40     42. Buechel Paul                        58 St. Margrethen SG           9:42.37,2   2:10.59,2    (54)  
100/M40    208. Buetikofer Fredy                    59 Brügg BE                   15:56.17,4   8:24.39,4  (2076)  
100/M55     32. Buhl Manfred                        40 D-Filderstadt              10:52.34,8   2:14.40,3   (126)  
100/M55     79. Bühler Lucien                       44 Tramelan                   13:05.47,8   4:27.53,3  (1098)  
V/M45        8. Bühler Martin                       52 Genève                        46.41,5      8.19,0  (5014)  
TS2/M40      7. Bührer Beat                         59 Dietikon                    5:56.38,2   1:14.01,7  (2070)  
100/M60     87. Bührer Emil                         39 D-Schramberg               17:34.04,9   8:36.20,6  (1339)  
H/MJ         5. Bührer Stefan                       83 Felben-Wellhausen           1:30.09,9      5.36,2  (4598)  
M/M30       33. Bulloni Lukas                       68 Allschwil                   3:57.43,5   1:01.48,8  (4343)  
TS3/M30      8. Bully Cyril                         65 F-Etupes                   16:12.42,0   6:35.03,0  (2480)  
100/W35     20. Bully Mireille                      64 F-Etupes                   20:26.46,7  12:16.09,2  (2478)  
100/M50      8. Bunzel Walter                       49 D-Heiningen                 9:21.21,2     26.32,1   (133)  
H/M55       14. Burda Franz                         41 D-Weil am Rhein             1:53.14,0     28.09,1  (4597)  
V/M40       25. Bürgi Martin, Lyss                  59 SH Holz, TS Holzbau           59.35,9     19.10,3  (5545)  
V/M60        4. Bürgi Rudolf, Biel/Bienne           39 Biella 3                      52.17,0      6.01,6  (5558)  
H/M35       20. Bürgy Othmar                        61 Cordast                     1:33.14,1     16.20,3  (4529)  
100/W40     26. Burk Ida                            59 D-Ilshofen                 17:53.53,8   9:05.20,4  (3534)  
H/MH        37. Burkard David                       71 Bern                        1:46.36,7     29.37,6  (4702)  
TS1/MH      18. Burkhalter Martin                   75 Huttwil                     6:08.15,0   2:14.27,0  (2355)  
100/MH       6. Burkhalter Reto                     75 Hägendorf                   9:38.17,5   1:31.38,9   (108)  
Klasse9      4. Burkhalter Reto, Brügg BE           83 Schule Sahligut Zurflüh B     10.20,7      1.58,6  (6520)  
M/M55        6. Burkhard Rudolf                     42 Oberkirch LU                3:41.52,2     35.17,0  (4026)  
V/M35       26. Burkhardt Marc                      62 Evilard                       53.15,9     17.19,3  (5288)  
H/MH        26. Bürki Gilles                        73 Evilard                     1:37.43,3     20.44,2  (2639)  
TS1/M40      9. Bürki Hanspeter                     58 Utzenstorf                  5:01.34,6   1:40.50,3  (2552)  
H/M40        3. Burri Alfred                        57 Rothenburg                  1:23.45,0      1.59,2  (4856)  
V/M60        3. Burri Hans-Peter                    36 Port                          50.00,0      3.44,6  (5085)  
H/M45       38. Burri Michel                        52 Biel/Bienne                 1:57.47,1     36.15,3  (4571)  
V/M35        4. Burri Philipp                       64 Bern                          40.17,7      4.21,1  (5325)  
H/M45       14. Burri Roland                        53 Lyss                        1:35.36,0     14.04,2  (4548)  
100/M60     23. Burster Gerhard                     35 D-Böblingen                11:33.57,8   2:36.13,5  (1414)  
100/M35     92. Burster Kassian                     64 D-Böblingen                11:33.57,4   4:44.01,7  (1415)  
100/MH      10. Buser Alexis                        ?? Avully                      9:45.35,6   1:38.57,0  (1416)  
H/M35       11. Buser Thomas                        63 Nuglar                      1:23.49,6      6.55,8  (4522)  
100/M55    115. Büsser Hans-Peter                   41 Goldach                    16:16.28,6   7:38.34,1  (1203)  
M/M45       29. Bütikofer Hans                      54 Arch                        5:15.00,5   1:56.58,7  (4048)  
H/MH        22. Bütikofer Stefan                    70 Ostermundigen               1:34.14,0     17.14,9  (4599)  
H/M35       43. Butterweck Axel                     60 Twann                       1:46.58,0     30.04,2  (2673)  
100/M45    118. Buttice Gaetano                     51 Biel/Bienne                12:14.20,3   4:12.17,7  (1105)  
M/M50       18. Bützberger Fritz                    45 Bern                        4:52.53,0   1:41.17,6  (5341)  
100/M65     22. Bützer Manfred                      32 Reinach BL                 15:20.33,8   4:51.01,6  (1199)  
100/W40     15. Bygland Anne Margritt               57 N-Oslo                     12:58.41,2   4:10.07,8  (2018)  

Total 284



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.